języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Ulica Rolna 43 Katowice

Adres e-mail

annadob1@interia.eu

Dojazd

Spektakl 'Good Morning, lemings!' w Auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

21 lutego 2014 roku o godzinie 18.00 w Auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach zostanie wystawiona sztuka „Good Morning, lemings!” Mateusza Branickiego, laureata pierwszej nagrody w ogólnopolskim konkursie „Śląski Shakespeare”, w kategorii scenariusz teatralny. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego.

Dużym sukcesem zakończyła się premiera tego przedstawienia w Teatrze Śląskim. 

„Good Morning, lemings!” jest sztuką współczesną. Opowiada o młodym pokoleniu, jego marzeniach i czasem trudnych wyborach. Jest pełna buntu i szczerości, napisana z dużym talentem i znajomością rzeczywistości. Reżyserii podjęła się znana aktorka Anna Wesołowska. Sztuka została obsadzona młodymi aktorami wywodzącymi się ze Studium Teatralnego przy Teatrze Śląskim oraz aktorów Teatru Śląskiego.

Fundacja ma na celu wspomaganie i promowanie wyróżniających się prac młodych twórców. Pierwszym etapem promocji jest konkurs „Śląski Shakespeare” , kończący się uroczystą galą wręczenia nagród. Kolejnymi etapami promocji są: publikacja nagrodzonych prac oraz realizacja nagrodzonych scenariuszy w postaci spektakli teatralnych i filmów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tagi: Anna Wesołowska Katowice Mateusz Branicki sztuka sztuka teatralna Śląski Shakespeare teatr wyższa Szkoła Techniczna Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

PDF Print