języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Ulica Raciborska 37 40-074 Katowice

Adres e-mail

pozdrokato@gmail.com

Dojazd

Projekt 'Pozdrowienia z Kato!' we Wrocławiu

„Pozdrowienia z Kato!” to studencka inicjatywa Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na wystawach organizowanych w kraju i za granicą, prezentowane będą prace studentów i absolwentów zainspirowane katowicką rzeczywistością. Pierwsza z wystaw pokazana została w czerwcu 2013 r. w Rondzie Sztuki.

Ideą przyświecającą projektowi jest próba ukazania Katowic z punktu widzenia młodych artystów — ludzi, dla których Katowice i specyfika tego miejsca jest szczególną inspiracją w pracy twórczej. Poprzez odwołanie się do najwcześniejszej historii i procesu tworzenia się Katowic, które na przestrzeni 150 lat z niewielkiej przemysłowej gminy stały się ważnym i prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym, organizatorzy pragną pokazać, że siłą tego miasta byli i są twórczy, kreatywni i przedsiębiorczy ludzie.

Druga edycja projektu „Pozdrowienia z Kato!” odbędzie się w dniach 21 lutego - 3 marca 2014 r. we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej MD_S oraz w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5. Na wystawie będzie można zobaczyć zupełnie nowe projekty artystyczne, a w Infopunkcie w specjalnej strefie designu nabyć projekty katowickich grafików i projektantów m.in. katowickie gadżety, pocztówki, torby i plakaty. Prace malarskie obecne na wystawie będą również dostępne w sprzedaży.

Portal Pełnia Kultury jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi: Koło Naukowe Grafiki Warsztatowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach patronat Pełnia Kultury patronaty Pełni Kultury pozdrowienia z Kato Pozdrowienia z Kato we Wrocławiu projekt pozdrowienia z Kato

PDF Print