języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub i restauracja Rajzefiber w Katowicach

Ulica 3 Maja 23/3 40-097 Katowice

Dojazd

Koncert Last Robots w katowickim klubie muzycznym Rajzefiber

20 kwietnia 2014 r. o godzinie 20.00 w katowickim klubie Rajzefiber rozpocznie się koncert Last Robots. Supportować ich będzie 5CET. Wejście do klubu od godziny 19.00.

Bilety: 10 zł.

Dziś Last Robots, wcześniej Electricity!, a indywidualnie - Bert i Igor. Ten znany warszawski duet działa od 7 lat, choć obaj jego członkowie mają za sobą o wiele dłuższe doświadczenie djskie.
Bert pojawił się na warszawskiej scenie klubowej w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłegowieku, początkowo jako członek breakbeatowego kolektywu Boogie Mafia, potem jako rezydent klubu Piekarnia za czasów jego pierwszej, kultowej odsłony. Prowadził autorskie audycje radiowe. Jako dziennikarz muzyczny publikował artykuły w Techno Party, Laifie i Dzienniku. Śmiało można stwierdzić, że w swej wieloletniej podróży djskiej odwiedził wszystkie liczące się kluby w Polsce, na czele z sopockim Sfinksem, poznańskim SQ i białostockim Metrem. „Dzielił decki” z około setką wykonawców zagranicznych takich jak Jacques Lu Count, Marshall Jefferson czy Roger Sanchez. Był jurorem wielu konkursów djskich, w tym. Nokia DJ’s Cup oraz Heineken Thirst, a także wykładowcą Coke Live Fresh Noise.
Bert był również pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych djów „Pierwsze Koty” w Piekarni. Konkurs ten okazał się prawdziwą trampoliną dla wielu wtedy młodych talentów, a obecnie czołowych warszawskich dj-ów, w tym także dla Igora, który w pierwszej edycji konkursu, w 2002 roku, zajął drugie miejsce. Po tym sukcesie kariera dj-ska Igora nabrała dużego tempa. Zaczął regularnie występować w Piekarni, następnie w klubach w całej Polsce, dotarł również do półfinałów w konkursach Heineken Thirst i Nokia DJs Cup. Jako członek kolektywu Deepconection organizował imprezy klubowe, występował w Instytucie Energetyki, na imprezach Isle Of MTV, na Festiwalu Muzyki Elektronicznej na Ukrainie oraz podczas Rave Party w słonecznej Californii.

Jednocześnie z rozwojem indywidualnej kariery Igora zacieśniała się przyjaźń i współpraca między nim a Bertem. W 2005 roku, już jako duet dj-ski, Bert i Igor zostali rezydentami klubu On-Off a potem Vinyl, w których to klubach współorganizowali cykl imprez Electricity! Wśród gwiazd cyklu pojawili się między innymi Felix Da Housecat, Annie Mac, Touche, Justin Robertson oraz dwaj ulubieni producenci Last Robots - Yuksek i Alex Metric.

Współpraca dj-ska szybko przerodziła się we współpracę studyjną. Dziś Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania, a także są autorami remiksów dla zespołów D4D, Plastic, Kamp!, Fox, Out Of Tune oraz dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu (kilka razy emitowana w III Programie Polskiego Radia) oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu.
Od 2012 roku ambasadorowie marki Pioneer Dj.

Last Robots można usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet występował na Openerze, Audioriver czy Coke Live. Na tym ostatnim zagrali jako oficjalny support przed grupą The Prodigy. Wystąpili również na scenie festiwalu Trends Lab obok Soulwax, Booka Shade oraz Maxa Sedgley’a. Można ich również usłyszeć w polskim eterze - Igor prowadzi audycję Last Robots Alive w Radiu Roxy, zaś Bert Klubotekę w Polskim Radiu „Czwórka“.

Patronat medialny Pełni Kultury.

Tagi: 5CET imprezy śląsk katowice koncerty klub i restauracja Rajzefiber koncert śląsk koncert w katowicach koncert w Rajzefiber koncerty Katowice koncerty w katowicach Last Robots patronat Pełnia Kultury patronaty Pełni Kultury

PDF Print