języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice

Ulica 3 Maja 7 40-096 Katowice

Dojazd

Wpisz, Wymaluj - Heksa, Bebok, Meluzyny czyli niedziela ze śląskimi legendami w Galerii Katowickiej

Fest zabawa dla małych i dużych szykuje się 09.11.2014 roku (nd) w przestrzeni Galerii Katowickiej. Od godziny 11.00 trwać będzie kilkugodzinny rodzinny festiwal poświęcony odkrywaniu Śląskiego Kufra Skarbów pełnego regionalnych opowieści i tradycji. W klimacie integracji międzypokoleniowej rodzice, dziadkowie, wspólnie z prowadzącymi animatorami, przypominać będą najmłodszym gry i zabawy, w które bawili się jako dzieci, a które dziś są już mało lub w ogóle nieznane. Nie zabraknie też specjalnie przygotowanej Manufaktury Twórczej: malowania, budowania, wyszywania, a także studia dziecięcego tatuażu. Impreza potrwa do godziny 16.00.

W programie m.in.:

WIELKIE MAŁYCH ŁAPKODZIEŁO: warsztaty robienia filcowych postaci z regionalnych legend, elementów strojów regionalnych, broszek, przypinek, itp.
GIGANTYCZNE LEGENDY: warsztaty tworzenia wspólnej księgi legend z namalowanych przez dzieci w dużym formacie fragmentów legend śląskich.
ZBUDUJMY SWÓJ NIKISZOWIEC : tworzenie będą makiety tradycyjnego śląskiego osiedla z pomalowanych przez dzieci domków z kartonu zainspirowane zdjęciami Nikiszowca
ZAGRAJMY W TO: gry i zabawy integrujące całe rodziny
STUDIO DZIECIĘCEGO TATUAŻU: malowanie buziek
Wstęp na wszystkie warsztaty jest wolny.
Zapraszają Stowarzyszenie Civitas i Galeria Katowicka
Program dofinansowany przez Urząd Miasta Katowice

Tagi: Galeria Katowicka Katowice warsztaty

PDF Print