języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

Spotkania w starym kinie: Młody las

Centrum Kultury Katowice zaprasza na Spotkania w starym kinie:  Młody las (1934), reż. Józef Lejtes, które odbędzie się 19 listopada 2014 roku o godz. 18.00 w Sali Grudniowej.

Wstęp wolny. 

To jest film, który bierze. Po wyjściu z kina myśli się dalej z głęboką sympatią o bohaterach filmu, jak o przyjaciołach. Nie jest to chyba przypadek, że dwa najlepiej grane filmy polskie – Legion ulicy i Młody las – grane były przez młodzież. Starzy „nie chwytają” jakoś filmu. I w Młodym lesie, wbrew „spodziewaniu”, Samborski jest jedną z gorszych postaci. Gra atmosfera, gra szkoła, sztubacy, Łazienki, Stare Miasto. … „Jeszcze Polska” na końcu filmu i wymarsz uczniów ze szkoły na ulicę robią naprawdę wrażenie silne i niebanalne. Scena na łódkach w Łazienkach jest piękna. Muzyka przez cały czas prosta i ładna, ściśle dostosowana do akcji. Element humoru pierwszorzędny, element romantyczny pełen wdzięku. Wojciech Wasiutyński, Młody las, „Prostu z mostu" 1935, nr 1 [fragmenty].

Zapraszamy na filmowe spotkania z najciekawszymi produkcjami przedwojennej kinematografii. Seansom towarzyszą prelekcje Patryka Tomiczka – dyrektora 

 

 

Tagi: Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek CKK Katowice W Starym Kinie

PDF Print