języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Chorzowskie Centrum Kultury

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Adres e-mail

sekretariat@chck.pl

Nr telefonu

32 349 78 60

Dojazd

Inne Granie w ChCK

24 lutego 2015r. o godz. 19.00, Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na Inne Granie w ChCK. Jest to zapoczątkowany w 2009 r. cykl koncertowy Chorzowskiego Centrum Kultury, w którym prezentują się młode, interesujące zespoły z kręgu muzyki alternatywnej. Współorganizatorem cyklu jest śląskie wydawnictwo muzyczno-literackie Falami. Założycielem Falami jest Marcin Babko, znany m.in. z grup hipiersoniK i Muariolanza oraz działań medialnych. Marcin Babko rekomenduje zespoły zaproszone do udziału w koncertach z serii "Inne Granie w ChCK".

Zagrają:
K-Essence
Holly Blue
Bad Light District

bilety: 7 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
damian@chck.pl tel. 32 349 78 71/63

Zespół Holly Blue powstał w 2011 r., założony przez 17-letnią wokalistkę Sonię Kopeć i Emila Blanta, muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Skład koncertowy uzupełniają muzycy znani m.in. z 52UM, Searching For Calm, Arrm i Akurat, De Press, Sztywny Pal Azji.

Debiutancka płyta zespołu pt. „The First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. nakładem wydawnictwa Falami (www.falami.pl).

Na płycie znalazło się 9 premierowych utworów autorskich, dwa remixy oraz cover przeboju "'74-'75" The Connells w nowej zaskakującej aranżacji. Całość jest anglojęzyczna. Muzyka zespołu, określana jako inteligent pop, ma własny, unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Sonii oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. - To obszerna porcja przemyślanej, starannie zaaranżowanej, poruszającej muzyki, przede wszystkim do słuchania. Pierwszy lot Holly Blue jest na wysokim pułapie. Życzę, by zespół utrzymał go jak najdłużej – napisał o płycie Jurek Owsiak..

Pierwszy, limitowany nakład płyty (1000 egz.), ukazuje się w specjalnej szacie graficznej, autorstwa na stałe współpracującej z Falami artystki intermedialnej, Marty Frank. W nawiązaniu do nazwy zespołu (Holly Blue to egzotyczny motyl), album przypomina klaser na motyle. Do płyty dołączono lupkę powiększającą, dzięki której można m.in. poznać teksty zespołu i obejrzeć kilka motylich transformacji wokalistki.

Grudzień 2012 to m.in. wspólne koncerty z Selah Sue (Holly Blue jest oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop), polskimi artystami (Myslovitz, Ania Dąbrowska) i występy w mediach (m.in.  na żywo w „Dzień Dobry TVN”).  W  2013 roku zespół wystąpił na festiwalu SOPOT  TOPtrendy, zagrał dużą trasę po Polsce oraz wystąpił na Wyspach Brytyjskich jako suport Patrycji Markowskiej. Piosenki zespołu znalazły się na składankach „Sealesia 1 i 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day : Chillout & Alternative Edition 2014”.

Obecnie zespół kończy pracę nad druga płytą, którą zapowiada singiel „Comfort Zone”.

 

Tagi: ChCK Chorzowskie Centrum Kultury Chorzów Inne Granie w ChCK

PDF Print