języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Katowice

Adres e-mail

biuro@gzm.org.pl

Nr telefonu

+48 32 253 04 25

Dojazd

'Nakręć się na Metropolię' - konkurs filmowy. Znamy zwycięzców i filmy

Uwolnij w sobie pokłady twórcze, zostań producentem, reżyserem. Nieokiełznane moce, które być może czyhają, abyś je uwolnił. Dajemy Ci taką szansę. Metropolia "Silesia" zaprasza Cię do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie z kulturą Śląska. Jeśli tylko będziesz chciał, możesz o niej opowiedzieć - tak jak chcesz. Wykorzystaj swoją kreatywność i pokaż całej Polsce Śląsk Twoimi oczami. Nakręć wideo Metropolii "Silesia"! Wyraź siebie!

Znamy już zwycięzców konkursu.

13 grudnia jury w składzie: Adam Palenta (reżyser, operator, absolwent Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach), Jacek Trytko (operator, montażysta, współpracownik TVP oraz Canal+), Łukasz Pereszczak (reprezentant firmy OPEN Group, absolwent Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach) oraz Marta Kopeć (reprezentantka Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, absolwentka Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej) oceniło zarówno warsztat, jaki i kreatywne podejście do tematu wszystkich zgłoszonych prac.

Zwycięzcą konkursu został pan Szymon Jędrys, autor filmu „tak KATO widzę”, drugie miejsce zajął pan Paweł Błoński z filmem „Ściany”, a trzecia nagroda została przyznana panu Przemkowi Zawistowskiemu za film zatytułowany po prostu „Metropolia Silesia”.

Nagrodzone filmy:

Szymon Jędrys „tak KATO widzę”:

Paweł Błoński „Ściany”:

Przemek Zawistowski „Metropolia Silesia”:


ZASADY

Nie ma żadnych ograniczeń. Liczy się tylko i wyłącznie Twoja kreatywność i osobiste spojrzenie na kulturę Śląska oraz wydarzenia kulturalne w Metropolii "Silesia"!

Pamiętaj! Etiudę filmową, spontaniczny zapis chwili, ciekawej sytuacji lub zabawnej historii możesz nakręcić telefonem komórkowym bądź profesjonalną kamerą. Nie chcemy nikogo ograniczać, ani na nikogo się zamykać. Jeśli jesteś profesjonalistą, reprezentujesz agencję reklamową lub po prostu jesteś amatorem możesz wziąć udział w naszej zabawie dla Twojej frajdy, przygody, doświadczenia!

Nie jest ważne kim jesteś z zawodu, jakie masz przekonania! Ważne jest Twoje podejście do otaczającego Cię Świata pełnego piękna, ciekawych ludzi, niezwykłych wydarzeń, wspomnień nie do zapomnienia. Chwil, które dzięki Tobie mogą trwać wiecznie. Zastanów się: to Ty decydujesz, jak ma wyglądać ta część Polskiej kultury! To twoja koncepcja może przewartościować dotychczasowe postrzeganie regionu!

Najlepszy zdaniem jury film, będzie promował Metropolię "Silesia" w kraju i zagranicą, a jego autor otrzyma nagrodę o wartości 7 000 zł.

Długość filmu, animacji nie może przekraczać 5 minut.

Czas trwania konkursu

  1. Filmy można zgłaszać w terminie: 26.10.2011-11.12.2011 r. (do godziny 23.59).
  2. Obrady Jury 13.12.2011 r.
  3. Ogłoszenie zwycięzców 13.12.2011 r.
  4. Wręczenie nagród 20.12.2011 r.

Wszystkie informacje oraz aktualności na temat konkursu znajdziecie naszym fan page’u: http://www.facebook.com/nakrecsienametropolie

Filmy można zgłaszać tylko poprzez aplikację konkursową: http://apps.facebook.com/nakrecmetropolie/

Regulamin <tutaj>.

Tagi: film konkurs filmowy Metropolia Silesia Nakręć się na Metropolię

PDF Print