języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Galeria Pusta w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

‘Spacery subiektywne’ – wystawa Izabeli Łęskiej w Galerii Pustej Centrum Kultury Katowice

Galeria Pusta (Centrum Kultury Katowice) zaprasza na wystawę „Spacery subiektywne” autorstwa Izabeli Łęskiej. Wernisaż odbędzie się 27 lutego o godzinie 18:00, wystawa potrwa do 22 marca 2015 r.

Izabela Łęska - ur. 1989, absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2013). Studiowała również w École Supérieure d'Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja). Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju i za granicą (Passion For Freedom 2013, Londyn / Usb Shuffle Show, Berlin). Rezydentka Institut für Alles Mögliche w Berlinie. Zajmuje się grafiką, obiektami oraz tekstem. Pracuje na macierzystej uczelni jako asystentka w Katedrze Grafiki.

Prace powstały w trakcie rezydencji w Institut für Alles Mögliche w Berlinie.

„Każdego dnia wychodzę w miasto i daję ponieść się jego rytmowi. Delektuję się samą czynnością chodzenia, jednocześnie rejestrując na mapie dokładny przebieg każdego spaceru. W efekcie powstaje rodzaj zapisu w postaci linearnego obrazu, który staje się jednocześnie formą miejskiego rysunku. Miasto w określonych momentach czaso­przestrzeni wypluwa z siebie subtelne sygnały i staje się źródłem kolejnych decyzji. Odwołuję się do surrealistycznej koncepcji przypadku obiektywnego. De­cyzja o podążaniu za czymś, nawet wielce nieuchwytnym, daje upust wewnętrz­nym impulsom, które współistnieją z rzeczywistością. Śledzę magię circonstan­cielle, czyli magię okolicznościową i kolekcjonuję objets trouvé (przedmioty znalezione). Chodzenie jest naturalne niczym oddychanie a każda elementarna decyzja czy iść w prawo czy w lewo albo czy odważyć się iść za kimś lub za czymś staje się determinująca dla ostatecznej formy rysunku. Może mnie zainspirować człowiek, śmieć na chodniku, słowo wypowiedziane w obcym języku. To co staje się możliwością w jednym przypadku i rozwija sieć kolejnych rozwiązań, zamyka jednocześnie pozostałe.”  (Izabela Łęska)

Tagi: Galeria Pusta Izabela Łęska Katowice wernisaż wystawa

PDF Print