języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Brama

Ulica Chrobrego 1 41-902 Bytom

Dojazd

Stany emocjonalne - wystawa fotografii Dagmary i Przemysława Bratkowskich

Klub Brama oraz Studio Bratkowski zapraszają do odwiedzenia wystawy fotografii pt. „Stany Emocjonalne”. Wystawa będzie otwarta od 07.05 do 30.06.2015. Autorzy zdjęć to rodzeństwo, które łączy wspólna pasja do fotografii: Dagmara i Przemysław Bratkowscy. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja (czwartek) o godz.20.00 w bytomskim klubie Brama przy ulicy Chrobrego 1. 

Dagmara Bratkowska – fotograf–wizjoner. Zafrapowana obrazem od dziecka, w wieku dwudziestu kilku lat wyruszyła w samotną podróż, zabierając ze sobą Canona, by rejestrować trójmiejskie migawki. Jej domena to człowiek, portret. W swoich fotografiach stawia na emocje, kadrując je i uwypuklając. Pasjonatka jazzu, niepoprawna optymistka.

Przemysław Bratkowski – muzyk, fotograf. Pasjonat muzyki, zwłaszcza instrumentów klawiszowych. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął od lustrzanki Praktica BX20, aby wkrótce zamienić ją na pierwsze cyfrowe aparaty kompaktowe lat dziewięćdziesiątych. Jako fotograf-samouk czerpie wiedzę z internetu i książek. Rozwijana w ten sposób pasja przerodziła się w zawód i sposób na życie.

Twórczość Dagmary i Przemysława zatacza szerokie kręgi. Pod wspólnym szyldem Studia Bratkowski zajmują się fotografią biznesową i portretowaniem ludzi  oraz fotografią ślubną. Fotografują nie tylko na Śląsku, pasja do podróżowania i chęć poznania nowych miejsc i osób zaprowadziły ich do wielu zakątków Europy. 

Zamysł pracy duetu skupiony jest na człowieku oraz wszystkim, co go dotyczy.

Fascynacja człowiekiem jako takim oraz chęć ukazania integralnego obrazu sylwetek w różnych dziedzinach życia widoczna jest również w kolekcji zdjęć pt. „Stany Emocjonalne”. Stanowi ona zbiór obrazów powstałych podczas dotychczasowych przygód rodzeństwa z fotografią. Ekspozycja zawiera więc autoportrety, zdjęcia z ważnych dla autorów miejsc czy też fotograficzną interpretację zastanych sytuacji. Motywem przewodnim wystawy są emocje, których często nie jesteśmy w stanie nazwać. Łatwo dostrzec tu osobiste odczucia fotografów, które przejawiają się w portretowaniu nie tylko ludzi, ale i miejsc czy wydarzeń przywołujących określone wspomnienia, ulotne nastroje. 

Wstęp wolny. Wystawa potrwa do końca czerwca.

 

Tagi: Bytom Fotografia klub Brama wystawa fotograficzna wystawa fotografii

PDF Print