języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Fundacja Klub Kontra

Plac Sikorskiego 1 41-902 Bytom

Dojazd

Jubileuszowa 'Teatroida'

Sławomir Mrożek stwierdził, że „pisanie-czytanie, przedstawianie-oglądanie jest jedynym sposobem uświadomienia sobie życia”. Fundacja Klub KONTRA po raz kolejny zamierza ułatwić młodym ludziom z województwa śląskiego to zadanie.

26 maja 2015 roku w Bytomiu, odbędzie się jubileuszowa – V edycja Regionalnego Konkursu Małych Form Teatralnych „Teatroida”.  Tradycyjnie młodzi twórcy i aktorzy z województwa śląskiego będą mieli okazje zaprezentować owoce swojej pracy na scenie. Nie zmieniają się również zasady udziału w konkursie, każdy może napisać lub zaprezentować spektakl o dowolnej tematyce, a po prezentacji skonsultować swój występ z Jury konkursu. Nawiązując do tegorocznych obchodów Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945 r. oraz obchodów Roku wybitnych dramatopisarzy Teatru Polskiego, uczestnicy dodatkowo mogą czerpać inspiracje z historii Śląska oraz polskich dramatów.  Przesłuchania - jak zwykle - będą otwarte dla każdego, kto chciałby chociaż przez chwilę poobserwować pełnych oddania dla sztuki aktorów.

Na zgłoszenia do Konkursu Organizatorzy czekają do 11 maja 2015 roku. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie organizatora – Fundacji Klub KONTRA- WWW.klubkontra.pl

Tagi: Bytom Fundacja Klub Kontra konkurs teatr Teatroida

PDF Print