języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Ulica Krakowska 8 43-600 Jaworzno

Dojazd

Festiwal Energii Videozone Jaworzno 2015

Festiwal Energii Videozone Jaworzno 2015 wraz z finałem międzynarodowego konkursu VJ-skiego jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku przypada ósma edycja festiwalu. Bogaty program artystyczny, liczne atrakcje pełne pozytywnej energii, oferujące muzykę i rozrywkę na światowym poziomie. Festiwal Energii Videozone Jaworzno 2015 to wydarzenie doskonale wpisuje się w nurt letnich festiwali.

Od 27 do 31 lipca odbędą się I Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE, czyli unikatowa propozycja dla instrumentalistów i wokalistów z całego kraju. Zajęcia prowadzone będą przez członków zespołu Poluzjanci - grupę wybitnych muzyków sesyjnych. Przez tydzień na rynku w Jaworznie odbywać się będą cowieczorne Jam Session. Warsztaty zakończą się w piątek koncertem zespołu Poluzjanci.

W sobotę 1 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej 8 odbędzie się koncert finałowy Festiwalu. W tym dniu zaprezentowany zostanie bogaty program artystyczny na dwóch scenach. Na jednej wystąpią gwiazdy polskiej estrady: BAJM, PECTUS i LUXTORPEDA, a na drugiej mistrzowie sztuki VJ-skiej.

Od lat stałym elementem festiwalu jest Konkurs VJ-ski Videozone skierowany do osób ze świeżym i kreatywnym podejściem do tej sztuki. Dotychczas przyciągnął do Jaworzna artystów z różnych stron świata, m.in. Meksyku, Holandii, Brazylii, Włoch, Boliwii czy Francji. Na scenie wystąpi również DJ’s Flirtini i Trap’n Twerk oraz duet muzyczny The Dumplings, który w tym roku został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

Punktem kulminacyjnym, kończącym ósmą edycję festiwalu będzie wyjątkowe show pirotechniczne przygotowane przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii i Chinach.

Inne atrakcje: wystawa fotograficzna, konkurs taneczny Twerk z towarzyszeniem nowoczesnych klubowych brzmień w stylu techno, hip-hopu oraz dancehall. Ponadto odbędzie się pokaz teatru ognia.

Bilety na Festiwal można kupić w punktach oraz na portalu ticketpro.pl, a także w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Bilety w cenie:

- do 7 lat - wstęp wolny
- dzieci i młodzież ucząca się - 10 zł
- pozostałe osoby - 15 zł
- w dniu imprezy (wszyscy) - 25 zł

Uwaga!

15-latkowie (rocznik 2000) na 15-lecie MCKiS - wstęp wolny za okazaniem dowodu tożsamości

Tagi: Festiwal Energii Festiwal Energii Videozone impreza Jaworzno koncert

PDF Print