języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Metropolia `Silesia`

Katowice

Dojazd

VI edycja konkursu Obiektywnie Śląskie

1 lipca 2015 r. rozpoczyna się VI edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku „Obiektywnie Śląskie”. Minione edycje konkursu wyłoniły niezwykle ciekawe i oryginalne prezentacje Śląska, zarówno tego tradycyjnego, z jego wartościami, dziedzictwem kulturowym, jak i Śląska ulegającego zmianom, inspirującego i nowoczesnego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: „W poszukiwaniu tożsamości”, którym Organizatorzy chcą nawiązać do historii regionu, historii rodzinnych, naszych korzeni - tego wszystkiego co nas ukształtowało, a także tego, co kształtuje nas obecnie, co świadczy o wyjątkowości i różnorodności województwa śląskiego.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli posłużyć się :  Fotoreportażem: składającym się z od 3-7 zdjęć, lub/i Fotokastem oraz  Filmem: maks. 2 minutowym.

Najlepsze prace tegorocznej edycji zostaną wybrane przez jurorów konkurs: Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz prof. Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).

Przyznana zostanie także nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż/fotokast lub film z najwyższą liczbą głosów - „kliknięć”.

Prace można nadsyłać do 15 września 2015 r. Finał odbędzie się 18 października.

Regulamin konkursu

Tagi: fotografia konkurs konkurs fotograficzny Metropolia Silesia Obiektywnie Śląskie

PDF Print