języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Ulica 3 Maja 19 41-800 Zabrze

Dojazd

Projekt Górnicze Miasto Dzieci

Zapraszamy do udziału w projekcie Górnicze Miasto Dzieci, realizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach.

Zabawa organizowana jest w dniach 13 – 17 lipca 2015 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Górnicze Miasto Dzieci to pięć dni ciężkiej pracy i jednocześnie znakomitej zabawy. W trakcie projektu dzieci będą uczestniczyć w szeregu warsztatów zawodowych oraz zajęciach animacyjno-artystycznych. Przewidziany jest również czas na posiłek. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Udział w zajęciach o charakterze edukacyjno-animacyjnym przyczynią się do wytworzenia u młodych ludzi świadomości własnej tożsamości kulturowej m.in. poprzez objęcie wspólnym motywem wszystkich warsztatów, które nawiązywać będą do dawnych i współczesnych zawodów związanych górnictwem, szeroko pojętą kulturą górniczą i działalnością Muzeum Górnictwa Węglowego. W ramach warsztatów zawodowych prezentowane będą m.in. takie zawody jak ratownik górniczy, elektryk, kustosz, technik hotelarstwa, dziennikarz. Z kolei w drugiej części dnia uczestnicy będą brać udział w zajęciach rekreacyjnych, w tracie których poznają różne możliwości spędzania wolnego czasu.

Program ma również na celu stworzenie symulacji dorosłego życia, stąd dzieci poznają mechanizmy funkcjonowania w dorosłym świecie. W ramach Górniczego Miasta Dzieci będą funkcjonowały struktury charakterystyczne dla miasta jak np. Rada Miasta, bank, obieg pieniędzy.

Data: 13-17 lipca 2015, godz. 9.00-15.00

Lokalizacje (Zabrze): Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Hostel Guido ul. 3 Maja 93a, Muzeum Górnictwa Węglowego
ul. 3 Maja 19, Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410.

UWAGA: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacje i informacje
Kasa Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93 Zabrze
tel. (32) 271-40-77

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print