języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum Śląskie w Katowicach

Ulica T. Dobrowolskiego 1 40-205 Katowice

Dojazd

'Tauron Nowa Muzyka' 2015 - festiwal muzyki elektronicznej

Tauron Nowa Muzyka to impreza muzyczna, której pierwsza, jednodniowa, edycja odbyła się w Szybie Wilson w 2006 roku. W jej trakcie, oprócz szalejącej nawałnicy, można było podziwiać dwugodzinny występ Dj’a Krusha.

Od tej pory czas liczba dni festiwalowych się zwiększyła, towarzyszą mu imprezy dodatkowe (warsztaty, zwiedzanie itp.). Nowa Muzyka po dwóch latach obecności w Cieszynie,  w 2009 roku powróciła do Katowic, na tereny byłej kopalni „Katowice” Jednorazowo w 2012 r. odbywa się w Dolinie Trzech Stawów. Ostatecznie miesiącem odbywania się imprezy został sierpień.

Nowa Muzyka to ambitna propozycja dla fanów elektronicznego brzmienia, we wszelkich jego odmianach i odsłonach. Organizatorzy co roku dokładają starań, aby w trakcie festiwalu pojawiły się gwiazdy światowego formatu, znane nie z tego, że są znane, ale ze świetnych płyt i koncertów. Rangę imprezy potwierdza fakt, że trzykrotnie (2010, 2012 i 2015) została laureatem nagrody dla najlepszego kameralnego festiwalu muzycznego w Europie

Głównym organizatorem wydarzenia jest moremusic agency.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 20 do 23 sierpnia 2015 r. na terenie siedziby nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Na jubileuszowej, X edycji Tauron Nowa Muzyka ponownie zobaczymy jednego z najcieplej przyjmowanych w Katowicach berlińskiego artysty - Nilsa Frahma. Poza nim zagrają: Eskmo, Funkstorung, Mary Komasa i Julia Marcell, Apparat, Błażej Król i wielu innych. Tegoroczny koncert zamknięcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w jednej z najlepszych sal koncertowych w Europie - NOSPR w Katowicach. Wystąpi legenda Detroit techno - Jeff Mills, a towarzyszyć będzie mu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Christophe Mangou. Koncert odbędzie się 23 sierpnia. Tego samego dnia w Jazz Clubie Hipnoza w Katowicach odbędzie się afterparty w ramach, którego zagrają Grandbrothers.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny do pobrania tutaj

Tagi: festiwal Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice Muzeum Śląskie muzyka elektroniczna NOSPR

PDF Print