języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Brama

Ulica Chrobrego 1 41-902 Bytom

Dojazd

Wystawa Wojtka Nogi pt. "Brama w Bramie" w Bytomiu

W dniach 17.09 - 31.10.2015 roku - Klub Brama w Bytomiu zaprasza na wystawę fotografii Wojtka Nogi pt. "Brama w Bramie". Wernisaż wystawy oraz Jam Session odbędzie się 17 września o godz.20:00.

Wstęp wolny. Gośćmi specjalnymi wernisażu będą Magdalena i Jacek Wichrowscy oraz Katarzyna Sokołowska.

„Brama w Bramie” to niezwykła wystawa fotografii – atelier fotografa staje się równocześnie powierzchnią wystawową, tworząc „świat w świecie”, „obraz w obrazie”.

Wyjątkowe wnętrze klubu, stworzone piętnaście lat temu przez bytomskich artystów plastyków – Magdalenę i Jacka Wichrowskich oraz bytomską malarkę Katarzynę Sokołowską – stanowiło inspirację do zagadkowych obrazów, ukazujących tajemniczy klimat Bramy.

 Magdalena i Jacek Wichrowscy to właściciele bytomskiej galerii Stalowe Anioły, specjalizującej się m.in. w dziedzinie metaloplastyki i kowalstwa artystycznego, mozaiki, witrażu oraz malarstwa ściennego. Wykorzystując wszelkie znane sobie techniki plastyczne stworzyli wnętrze doskonale obrazujące ponadczasowość wykonania elementów ozdobnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz przy pomocy niemal wyłącznie ludzkich rąk i niczym nieograniczonej wyobraźni. Unikatowe, uniwersalne stylistycznie wnętrze stanowi mocną opozycję do aktualnych, szybko zmieniających się mód, opartych w głównej mierze na gotowych komponentach, projektowanych na potrzeby poszczególnych trendów małej i dużej architektury.

Ręcznie kute podstawy stołów i krzeseł, witrażowe lampy i szyby okienne stworzone z wykorzystaniem techniki Tiffany’ego, ceramiczna, ręcznie układana mozaika zdobiąca ściany i podłogę, ozdobny bar i kominek z bajkowymi wręcz elementami kutymi i metaloplastycznymi, ozdobne kraty w oknach i brama wejściowa – wszystko to stanowiło inspirację do powstania kolekcji fotografii pt. „Brama W Bramie”, stworzonej przez fotografa Wojtka Nogę.

Wojtek Noga to fotograf pochodzący z Olkusza. Z zawodu inżynier chemii, obecnie pracuje jako konsultant techniczno-handlowy. Od zawsze interesował się fotografią, najbliżej mu do modern pictorializmu, wciąż szuka jednak swojego miejsca w fotografii, chce dookreślić siebie jako artystę na swój własny sposób. Jego prace można było podziwiać w całej Polsce podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Założyciel grupy fotograficznej NoTeam, zrzeszającej fotografów najróżniejszych środowisk. (Więcej: www.wojteknoga.pl, www.noteam.pl.)

Zainspirowany unikatowym wnętrzem klubu Brama, postanowił stworzyć serię obrazów, w których detale architektoniczne określają klimat chwili. Od szczegółu do ogółu zwraca on uwagę odbiorcy zarówno na drobne zdobienia, jak i eteryczną panoramę wnętrza, w którym człowiek stanowi jedynie tło dla nieprzemijających dzieł sztuki, jakimi bez wątpienia są przedmioty stworzone przez artystów na potrzeby użytkowe, ale i estetyczne.

Na uwagę odwiedzających klub zasługuje również obraz autorstwa znakomitej, bytomskiej malarki Katarzyny Sokołowskiej, na stałe wkomponowany w jedną ze ścian (akryl na drewnie).

Zachęcamy do nowego spojrzenia na wnętrze klubu przez pryzmat często drobnych i niewidocznych na pierwszy rzut oka, jednak jakże ciekawych, małych dzieł sztuki plastycznej. 

 

Tagi: Brama Bytom fotografia klub brama w bytomiu wystawa wystawa fotograficzna

PDF Print