języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Muzeum `Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie`

Ulica Parkowa 25 41-500 Chorzów

Dojazd

Lauba Pełno Bluesa

Lauba Pełno Bluesa – czyli Front Porch Blues odbywa się w sierpniu w Skansenie na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Uczestnicy mogą przemieszczać się między kilkoma scenami korzystając z piknikowej atmosfery imprezy. W chorzowskiej „Sztygarce” natomiast wszyscy spotykają się na nocnym muzykowaniu. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników bluesa.

Front porch – ganek przed domem, na którym mieszkańcy południowych stanów Ameryki Północnej grają i śpiewają. Lauba - ogrodowa altana, w której wspólnie muzykuje się na Śląsku. To, co łączy amerykańską i śląską tradycję grania, to nie tylko ich plenerowe aspekty, ale i blues jako pieśń pracy. Ze Śląska wywodzi się wielu znanych artystów bluesowych, tutaj organizowany jest największy festiwal tego rodzaju, czyli Rawa Blues Festival.

„Lauba…” realizowana jest przez Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie w partnerstwie z Kwartalnikiem Twój Blues, Agencją Koncertowo-Wydawniczą Delta, Górnośląskim Parkiem Etnograficznym oraz lokalnymi mediami i instytucjami.

Tagi: Chorzów Lauba Pełno Bluesa muzyka Skansen

PDF Print