języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Opera Śląska w Bytomiu

Ulica Moniuszki 21-23 41-902 Bytom

Dojazd

Wieczory Folkowe

Wieczory folkowe

Inicjatorem i organizatorem koncertów pod marką „Wieczory Folkowe“ jest Kamil Piotrowski, miłośnik muzyki folkowej, szant, muzyk zespołu Sąsiedzi, wydawca i redaktor naczelny portalu Folk24.pl, prezes Fundacji Folk24.

Pierwsze 9 koncertów z cyklu odbyło się w Bytomiu w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w latach 2004-2005, kolejne trzy koncerty w 2011 r, w sali kameralnej Centrum Handlowego „Agora“. Ostatnie dwa spotkania miały miejsce w 2015 r w pubie Museum Music Republic. Występowały na tych koncertach głównie zespoły nurtu t.zw. folku morskiego (szantowe, żeglarskie), który jest na Śląsku ogromnie popularny, a Bytom ze względu na ilość (i jakość) związanych z nim zespołów śmiało może pretendować do miana „szantowej stolicy Polski“.

Koncerty w Operze Śląskiej będą prezentować już szeroko rozumianą scenę etno-folkową, od muzyki Karpat, przez muzykę i taniec irlandzki, folk polski, muzykę bałkańską i orientalną, oraz wiele innych. 

Fundacja Folk24

Powstała w 2012 r., a jej głównym zadaniem jest promocja muzyki etno/folk/world music poprzez kreowanie i wydawanie mediów folkowych, organizację koncertów, festiwali. Sztandarowym projektem Fundacji jest Magazyn Folk24 (www.folk24.pl), największy obecnie serwis o muzyce etnicznej, folkowej, muzyce świata w Polsce, który poprzez swoje kanały (portal, magazyn, facebook, folkleter, sklep internetowy) dociera do ponad 11 tys. odbiorców w miesiącu. Fundacja zarządza też serwisem szanty24.pl, organizuje cykl koncertów „Wieczory Folkowe“ oraz Festiwal Morza „Nad Kanałem“. Współpracuje też przy organizacji innych wydarzeń, jak m.in. ub.r. koncert w Bytomskim Centrum Kultury pt. „Bytom dla Qni“.

Tagi: koncerty bytom opera śląska w bytomiu wieczór folkowy

PDF Print