języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Ulica Barlickiego 3 44-100 Gliwice

Dojazd

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne w Gliwicach

Wraz z wiosną zbliża się kolejna edycja Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Ten barwny przegląd zespołów tanecznych, muzycznych i solistów organizuje od 18 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

W 2016 r., zarówno przesłuchania jak i wieńczący je Koncert Galowy odbędą się w kwietniu.

Jako pierwsi zaprezentują się muzycy – przesłuchania solistów i zespołów muzycznych planowane są na 7 i 8 kwietnia. Jury oczekiwać będzie na utalentowanych młodych artystów w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury. W skład jury wejdą Magdalena Spytek Stankiewicz (solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, pedagog w Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach i Akademii Muzycznej w Katowicach), Bogusław Pietrzak (pedagog i dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach) i Ronald Tuczykont (kompozytor i muzyk jazzowy).

Tydzień później, 13 kwietnia, na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego wystąpią tancerze. Tym razem ich występom przypatrywać się będą Anna Hampel (tancerka i instruktorka tańca), Agnieszka Kubaczka (instruktor tańca i trener personalny) oraz Iwona Grocholska (tancerka, instruktor tańca i choreograf).

Wyniki przesłuchań poznamy 29 kwietnia o godz. 17.00 na Koncercie Galowym, na którym będzie można obejrzeć i posłuchać najciekawszych wystąpień tegorocznej edycji. Warto odwiedzić wtedy Gliwicki Teatr Muzyczny by przekonać się samemu jak utalentowani, pełni wigoru i fantazji są młodzi artyści naszego regionu (warto nadmienić tu, że dla wielu z nich występ w Prezentacjach jest pierwszym krokiem na drodze kariery artystycznej). Dzięki partnerom i sponsorom imprezy wstęp na koncert jest bezpłatny!

Bardzo ważnym partnerem tej imprezy jest Katedra Odlewnictwa Politechniki Śląskiej ponieważ to tam powstaje co roku niepowtarzalna statuetka Jaśka przyznawana zdobywcy Grand Prix. Statuetka odlewana jest ręcznie przez pana Bernarda Czoka, mistrza w tej dziedzinie. To on co roku przygotowuje formę odlewniczą a potem ręcznie cyzeluje detale wyglądu i stroju Jaśka.

Prezentacje objęte są patronatem honorowym Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, Regionalnego Ośrodka Kultury i Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Regulaminy i karta zgłoszeń dostępne są na stronie http://www.mdk.gliwice.pl/content.php5?id=23

Tagi: Gliwice Gliwicki Teatr Muzyczny Młodzieżowy Dom Kultury prezentacje Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

PDF Print