języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
Kliknij aby objerzeć viedo.

Kinoteatr Rialto w Katowicach

Ulica św. Jana 24 40-012 Katowice

Adres e-mail

rezerwacja@rialto.katowice.pl

Nr telefonu

32 251-04-31

Dojazd

Kobiety Oblegają Kino - Dziewczyna z portretu w Rialcie

Kinoteatr Rialto w Katowicach zaprasza 6 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 na film pt. "Dziewczyna z portretu", reż. T. Hooper, Belgia, Dania, Niemcy, USA, Wielka Brytania, 2015, 120 min

Oskary 2016: Alicia Vikander za drugoplanową rolę żeńską.

Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera (Jak zostać królem), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za Teorię wszystkiego Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander. Dziewczyna z portretu to wstrząsająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów – Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż – Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę. Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 r.). Po transformacji stał się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła mu Gerda.

Film na podstawie bestsellerowej powieści Davida Ebershoffa "The Danish Girl". Oprócz Redmayne’a i Vikander, w filmie zobaczymy Amber Heard i znanego ze "Skyfall" Bena Whishawa.

Bilety: 10 zł (panie) 14 zł (panowie ulgowy), 16 zł (panowie normalny)

Tagi: film Katowice Kinoteatr Rialto Oskar

PDF Print