języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Ulica 3 Maja 91a 41-800 Zabrze

Dojazd

Konkurs Fotograficzny Kreatywne Zabrze 2016 'MUZYKA MIASTA'

Trwa ósma edycja konkursu fotograficznego ‘Kreatywne Zabrze’, tegoroczny temat to ‘Muzyka miasta’. Konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu i Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie pod honorowym patronatem Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną miasta: rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami społecznymi. Zadaniem konkursu jest także propagowanie, szczególnie wśród ludzi młodych, sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Poprzez aktywne współtworzenie kultury lokalnej organizatorzy pragną inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć wszystkim mieszkańcom możliwość prezentacji własnej twórczości na forum miejskim. Jak co roku liczą na pomysł i kreatywność uczestników w ukazywaniu niezwykłego oblicza Zabrze.

Konkurs trwa do 16 maja 2016 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury, 13 czerwca 2016r, o godz. 17.00.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania na www.mok.art.pl

 

Tagi: konkurs fotograficzny Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

PDF Print