języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Kultury Jazovia

Ulica Rynek 10 Gliwice

Dojazd

Filharmonia 2016 – cykl koncertów w gliwickiej Jazovii

Cykl koncertów „Filharmonia – muzyka w Jazovii”, to muzyczne przedsięwzięcie zapoczątkowane w 2014 roku przez Krzysztofa Kobylińskiego, pomysłodawcę i dyrektora artystycznego. Filharmonia to wydarzenie, w ramach którego, publiczność może doświadczyć wrażeń wielu gatunków muzycznych.

Pierwsza edycja cyklu gościła zarówno polskich, jak i międzynarodowych, wysokiej klasy muzyków i wokalistów. Na scenie zaprezentowali się między innymi Ewa Bem, Aga Zaryan czy Savannah and The String. Zeszłoroczna, druga edycja podtrzymała wysoki poziom artystyczny, a szeroki wachlarz gatunków, które były reprezentowane przez kilkunastu muzycznych sprawców z najwyższej półki, stworzył niepowtarzalną atmosferę tego przedsięwzięcia. Scena Jazovii gościła Dave'a Holland'a, Tymona Tymańskiego, Gabe Kulkę, Mele Koteluk i wielu, wielu innych, nieszablonowych artystów. „Filharmonia – muzyka w Jazovii 2016” jest wydarzeniem funkcjonującym ponad jakimikolwiek granicami gatunkowymi.

W lipcu 2016 odbędzie się kolejna odsłona cyklu. Wszystkie wydarzenia odbywają się w CK Jazovia umiejscowionym na gliwickim Rynku.

Program:

2 lipca, godz. 19.00 – CLUSTER ENSEMBLE
Cluster Ensemble to grupa niezwykłych ludzi, grających niezwykłą muzykę w niezwykły sposób. Wciąż poszukują nowych dźwięków i rozwiązań, przetwarzają na swój sposób , by następnie wykonać przed publicznością. Zawsze z bardzo kreatywnym podejściem, pełnym pasji, skupienia, ekscytacji i …miłości. To, co powstaje jako efekt końcowy, bez względu na swoje pierwotne pochodzenie, zmienia się niemal nie do poznania i przemawia do słuchacza z ogromną intensywnością. W Jazovii grupa wystąpi z projektem: Philip Glass, Music with Changing Parts (1970)

9 lipca, godz. 19.00 – Marcin Wyrostek Duo
Marcin Wyrostek to akordeonista, który na wielkie sceny wszedł wprost sprzed kamer drugiej edycji programu „Mam Talent”, którego został zwycięzcą. Jego ogromny talent i niezwykłe umiejętności muzyczne udowodniły, że nie jest on jedynie gwiazdą telewizji, a nieprzeciętnym muzykiem o znakomitym muzycznym wyczuciu. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

13 lipca, godz. 19.00 – Szymon Nehring
Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Dzięki znakomitym występom w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina,  jako jedyny Polak zagrał w finale konkursu, zdumiewając swoim niebywałym talentem publiczność w Polsce i na świecie.  Jego nazwisko jest coraz bardziej doceniane w świecie muzycznym, a galopująca kariera wciąż nabiera tempa.

15 lipca, godz. 19.00 – DeJohnette – Coltrane – Garrison
Ten koncert stanowi jeden z najmocniejszych punktów cyklu koncertów Filharmonia – muzyka w Jazovii. Jack DeJohnette jest legendarnym muzykiem, perkusistą, którego sylwetka jest Państwu doskonale znana dzięki współtworzeniu składów muzycznych z takimi epokowymi muzykami jak Miles Davis, John Coltrane czy Keith Jarrett. Niewątpliwego kolorytu temu koncertowi nadaje fakt, że razem z Jack’iem na scenie pojawią się także Ravi Coltrane i Matt Garrison.

20 lipca, godz. 19.00 – EDI SANCHEZ & ALEX MORALES
Urodził się w Kolumbii, ale od lat mieszka w Polsce i daje w naszym kraju niezrównane popisy muzyczne, udzielając się na gitarze, basie i wielu innych instrumentach. Dryfuje w kierunku czterech muzycznych gatunków: salsy, bluesa, funky i jazzu. Studiował w Bogocie, koncentrując się na układzie porro (tradycyjny kolumbijski styl muzyczny). Był wykładowcą nauki gry na elektrycznej gitarze basowej. Podróżował po całym świecie, czerpiąc inspiracje, które wykorzystuje w muzyce. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Adama Kowalewskiego. Na scenie Jazovii zagra w duecie z Alexem Moralesem – kolumbijskim perkusistą i perkusjonalistą.

22 lipca, godz. 19.00 – Piotr Metz – Beatlesi jakich nie znacie
Piotr Metz reprezentuje grupę radiowców, których muzyczna pasja pochłania każdą sekundę życia. Jeden z twórców Radia RMF FM i od ponad 30 lat redaktor radiowej Trójki. Jest kolekcjonerem, bezgranicznym miłośnikiem muzyki i absolutnym znawcą tematyki związanej z największym zespołem muzycznym w historii świata – The Beatles. Na lipcowy wieczór w Jazovii przygotował szereg atrakcji dźwiękowych i wizualnym związanych z Beatlesami.

Tagi: Filharmonia Gliwice Jazovia koncert muzyka

PDF Print