języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice

Ulica 3 Maja 7 40-096 Katowice

Dojazd

Lato w mieście Katowice

Katowice zapraszają dzieci i młodzież do uczestnictwa w imprezach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które odbędą się w ramach programu „Lato w mieście ”.

„Lato w mieście” startuje już w poniedziałek, 27 czerwca 2016 r. i potrwa do końca sierpnia. - W akcji biorą udział katowickie szkoły, ośrodki sportowe (harmonogram), domy kultury, Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, kluby sportowe i parafie współpracujące z miastem Katowice. To dobra okazja, żeby spędzić wakacje zdrowo, ciekawie i w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mogą spróbować swoich sił w jeździe konnej, siatkówce, koszykówce, karate, czy też rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w twórczo-rozwojowychwarsztatach i wycieczkach poza miasto. Na najmłodszych czeka bogaty program gier i zabaw.

Większość zajęć jest bezpłatna. Część zajęć (tam gdzie obowiązują bilety wstępu) wiąże się z opłatą. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach planuje dofinansować wypoczynek letni dla ok. 830 dzieci.

Na zajęcia zaprasza MOSiR Katowice. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Zajęcia przeznaczone są dla osób posiadających ważną legitymację szkolną (tenis ziemny i stołowy - dotyczy obydwojga w parze). Wstęp na ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe oraz siłownie wg cennika. Harmonogram zajęć można pobrać tutaj.

W czasie akcji „Lato w mieście” obowiązywać będzie program „Babcia, dziadek i ja”, „Aktywni seniorzy” oraz „Nas troje i więcej”.

W czasie wakacji dyżury pełnić będą przedszkola, a szkoły na terenie miasta prowadzić będą dożywianie w formie obiadów dla dzieci, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Szczegóły oraz plan zajęć do jest do pobrania tutaj.

Tagi: dla dzieci dla rodzin dla seniorów Katowice Lato w mieście wakacje

PDF Print