języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
picture

Centrum Organizacji Pozarządowych

Ulica Kopernika 14 40-064 Katowice

Dojazd

6. "Letnie warsztaty improwizacji scenicznej" w Centrum Organizacji Pozarządowych

„Letnie warsztaty improwizacji scenicznej” to dwa lipcowe warsztaty prowadzone przez grupę sceniczną IMPROWIZORKA. Improwizacja polega na odgrywaniu scenek, gier „z głowy”. Zatem wchodzimy na scenę i wszystkoco się wydarza zależy tylko od nas i jest niepowtarzalne. Wszystko, co wydarzy się podczas gry, jest wymyślane na bieżąco bez scenariusza i czasu na przemyślenie. Budujemy postaci, opowiadamy historię i tworzymy niezwykle zabawne skecze na oczach widzów iz ich pomocą. Improwizacja otwiera nas na nowe sytuacje i na ludzi, pozwala w łatwy sposób przełamywać bariery, które sami przed sobą stawiamy. Dzięki improwizacji wychodzimy ze swojej strefy komfortu, żeby badać nowe, niezbadane, obszary swojej kreatywności.

WARSZTATY odbywają się w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Kopernika 14 w Katowicach)

I Dzień -19 lipca 2016 roku od godz. 15.00, „Budowanie platformy"

Każda dziedzina sztuki, także improwizacja wymaga odpowiedniego przygotowania i warsztatu. Podczas zajęć z improwizacji scenicznej, poznajemy zasady, które ułatwiają nam odpowiednie budowanie scenek podczas występów. Platforma to szkielet całej sceny, kiedy jej brakuje trudno jest ruszyć z historią do przodu. Składa się zokreślonych części (miejsce, relacja, problem), które powinny wystąpić w scence i tworzyć jej podstawę.

II Dzień -26 lipca od godz. 15.00 „Budowanie postaci”

Jeżeli bawisz się w improwizację sceniczną, masz bardzo mało czasu na to, aby stworzyć postać, która będzie grała w scence. Trudno jest w kilka minut zbudować złożoną postać, która stanie przed trudnymi wyborami moralnymi. Zatem podczas warsztatów budujemy uproszczone postaci, które chowamy później do kieszeni, aby wykorzystać je później na scenie.

Opowiadanie historii to jedna z podstawowych umiejętności improwizatora. Wszystko czym się zajmujemy to właściwie tworzenie opowiadań. Podczas warsztatów uczymy się z jakich elementów powinna się składać historia, tak aby zainteresować widza i wciągnąć go w tworzony świat.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy telefoniczne pod numerem 533-3567-789, bądź mailowo: cop.katowice@gmail.com

Tagi: Centrum Organizacji Pozarządowych Katowice

PDF Print