języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Gry i Ludzie w Katowicach

Aleja Niepodległości 2 40-310 Katowice

Dojazd

'Momo' Teatru Rawa w Teatrze Gry i Ludzie

Teatr Gry i Ludzie w Katowicach zaprasza w niedzielę 13 listopada 2016 r. w ramach cyklu Podwieczorków Teatralnych na przedstawienia Teatru Rawa pt. „Momo”. Przedstawienia odbedą się o godz. 14.00 i 16.00.  

Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie, którzy pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców, sprawiając, że nawet w zapomnianej dzielnicy, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie stara się w pracy, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są kolorowymi, nudnymi zabawkami. Słowem: życie obraca się w ruinę. Na szczęście Momo stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

„MOMO” jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Książka Michaela Ende opowiada historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, które sama sobie nadała, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dorośli mieszkańcy dzielnicy przychodzą do niej z trapiącymi ich zagadnieniami, a ona daje im swój czas – wysłuchując w milczeniu. Dzieci uwielbiają Momo, bo ona zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.

autor: Michael Ende
adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki
scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo / Bartosz Socha / Krzysztof Pyta
reżyseria światła: Maciej Dziaczko
występuje: Ewa Kubiak

Czas trwania: około 50 minut

Bilet jednoosobowy - 16 złotych
Bilet rodzinny (3+1 gratis) - 48 złotych

Rezerwacja: rezerwacja@gryiludzie.pl , tel. komórkowy: 501 395 069

Dla czytelników portalu Pełnia Kultury mamy podwójne zaproszenie na spektakl o godz. 16:00 w cenie 1 zł od osoby, aby je otrzymać wystarczy napisać, w którym roku powstał Teatr Rawa. Na odpowiedzi czekamy do czwartku, do godziny 12.00, adres: portal@pelniakultury.pl

Tagi: 'Teatr Gry i Ludzie' 'Teatr Rawa' spektakl dla dzieci

PDF Print