języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Spodek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach

Aleja Korfantego 35 40-005 Katowice

Dojazd

20 lat śląskiego rapu: Śląski Rap Festival w Spodku

W tym roku Śląski Rap Festival nabierze większego niż kiedykolwiek rozmachu. Sam festiwal przenosi się z MegaClubu do Spodka, a pod szyldem 20 lat śląskiego rapu odbędzie się znacznie więcej niż koncerty hip-hopowe. Śląski Rap Festival odbędzie się 17 grudnia 2016 r.

Śląski Rap Festival to kultowa impreza, która odbywa się od 2004 roku w Katowicach. Z kolei 20 lat temu, w 1996 roku swoją premierę miała przełomowa i równie kultowa debiutancka płyta Kalibra 44 „Księga tajemnicza. Prolog”.

Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty hip-hopowe, to widowisko. Na scenie poza raperami, DJ-ami i livebandami pojawią się także orkiestry. Z jednej strony muzycy orkiestry NOSPR, z drugiej związana z Miuoshem FDG orkiestra, a w końcu prawdziwa śląska orkiestra górnicza.

Jedną z gwiazd tegorocznej odsłony będzie właśnie Kaliber 44, który w tym roku powrócił ze świetnym nowym albumem, pojawią się także inni artyści, których wpływ na rozwój śląskiego rapu trudno przecenić – Pokahontaz, Miuosh, Grubson, Jajonasz/Gano, HST, Bu i inni. Poza tym w Spodku pojawią się goście z całej Polski m.in. Tede, O.S.T.R., Ten Typ Mes czy DonGURALEsko.

Koncertom towarzyszyć będą pokazy freestyle’u i beatboksu, specjalna, DJ-ska podróż przez historię śląskiego rapu oraz premiera filmu dokumentalnego poświęconego 20-leciu śląskiego rapu.

17 grudnia w Spodku wystąpią: Kaliber44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., Tede, Włodi / Pelson, Ten Typ Mes, Donguralesko, Jajonasz / Gano, Bas Tajpan, Gutek, Sztigar Bonko, Hst, Mcf / 19 Płd, Skorup, Bu, Sot / Minix / Link / Arczi oraz goście specjalni.

Poza tym odbędzie się Freestyle Battle / Memorial Ymcyka.

Tagi: Katowice muzyka rap Spodek Śląski Rap Festiwal

PDF Print