języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pasaż Kultury Andromeda

Ulica Plac Baczyńskiego 2 Tychy

Dojazd

'Stare Tychy. Fotografie' – wystawa oraz premiera książki

Tyskie Towarzystwo fotograficzne zaprasza 17 listopada 2016 r. na oficjalna premierę książki „Stare Tychy. Fotografie”, która odbędzie się w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Premiera będzie zwieńczeniem wystawy fotograficznej, którą można oglądać do 18 listopada.

Wśród zaprezentowanych prac znalazły się fotografie dziesięciu autorów należących do TTF-u, są także prace wykonane podczas dwóch spacerów fotograficznych zorganizowanych przez TTF w kwietniu i sierpniu 2016 r. Fotografującym nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych – możemy obejrzeć zdjęcia piekarzy przy pracy, uczestników procesji Bożego Ciała, Światowch Dni Młodzieży czy warsztatów tanecznych w Muzeum Miejskim. Nie mogło także zabraknąć symboli najstarszej części miasta: Rynku, kościoła pod wezwaniem św. Marii i Magdaleny i browaru.

Skąd pomysł na taką publikację? – „Kilka lat temu Związek Polskich Artystów Fotografików wydał książkę "Wodna i okolice" z czarno-białymi zdjęciami, pokazującymi jedne z najstarszych ulic w Katowicach.  Wyobraziłem sobie tak sfotografowany fragment Tychów, z perspektywy widzenia różnych autorów. Stare Tychy były dość naturalnym wyborem” - wyjaśnia Marcin Zimnal z TTF-u.

Autorami zdjęć, które znalazły się w książce, są: Harald Bem, Sławomir Błach, Magdalena Borucka, Paweł Greszta, Michał Janusiński, Grzegorz Krzysztofik, Fryderyk Parwicki, Lidia Sznepka, Marcin Zarzyna i Marcin Zimnal.

Wybrane 20 zdjęć można obejrzeć na wystawie w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach, którą potrwa do 18 listopada. Książka będzie mieć oficjalną premierę podczas pokazu zdjęć (slide show), będącego jednocześnie finisażem wystawy. Książka nie jest przeznaczona do sprzedaży, ale każdy uczestnik slide show otrzyma bezpłatnie jej egzemplarz. Komu nie uda się załapać na premierę książki, będzie mógł wkrótce obejrzeć jej elektroniczną wersję na stronie ttf.tychy.pl. Egzemplarze książki TTF przekaże do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby mogły trafić do każdej filii tyskiej biblioteki.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest grupą pasjonatów fotografii z Tychów i okolic, do której należą zarówno amatorzy, jak i zawodowi fotografowie. Organizuje pokazy zdjęć (slide show), wystawy, spacery fotograficzne i warsztaty. Większość pokazów to zbiorowe prezentacje zdjęć członków TTF-u w Laboratorium Sztuki, ale organizowane są też pokazy indywidualne.

Tagi: fotografia książka Pasaż Kultury Andromeda Tychy Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wystawa

PDF Print