języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Korez w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

Jubileuszowy Katowicki Karnawał Komedii

Katowicki Karnawał Komedii, którego pomysłodawcą i dyrektorem jest Mirosław Neinert odbył się po raz pierwszy w 2008 roku. Nazwa wskazuje dobitnie, że wydarzenie nie może się odbywać w innej porze, jak właśnie w trakcie karnawału.

Na dwóch katowickich scenach (Teatr Korez, i duża scena Teatru Śląskiego) zobaczyć można to, co naprawdę dobre i śmieszne w polskim teatrze. Udział w dotychczasowych przeglądach wzięli między innymi : Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska, Ewa Kasprzyk, Agata Kulesza, Marzena Trybała, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Figura,  Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Krzysztof Tyniec, Artur Barciś, Bronisław Wrocławski, Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman.

KKK to niezwykle rozrywkowa, niezwykle karnawałowa uczta teatralna zimy, urozmaicona imprezami towarzyszącymi. W trakcie festiwalu przyznawane są dwie nagrody: Publiczności w każdym z teatrów oraz wprowadzona w edycji w 2011 – Nagroda Aktorska im. Bogusława Kobieli.

Organizatorami imprezy są Miasto Katowice, Teatr Korez i Teatr Śląski.

W 2017 roku X Katowicki Karnawał Komedii odbędzie się od 27 stycznia do 5 lutego.

Ten rok, jak lata poprzednie, również przyniesie widzom doskonały repertuar. Oczywiście jak na festiwal przystało, spektakle biorą udział w konkursie, a to Państwa głosy zdecydują, kto zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Zarówno w Teatrze Śląskim, tak i w Teatrze Korez odbędzie się po sześć spektakli, a każdy z nich opowiada inną historię. Zaprezentują je zaprzyjaźnione teatry z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Opola oraz Katowic, które nie pierwszy już raz goszczą na Katowickim Karnawale Komedii.

Otwarcie Festiwalu będzie miało miejsce 27 stycznia (piątek) na scenie Teatru Śląskiego. Spektakl "Słoneczni chłopcy" Teatru 6. piętro w reżyserii Olgi Lipińskiej, opowiadającym o trudnych relacjach duetu wybitnych komików, w których role wcielą się Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski.

Jednym z kolejnych spektakli goszczących na Śląskiej scenie jest spektakl "Boska!" 31 stycznia (wtorek). Opowiada historię Florence Foster Jenkins - śpiewaczce operowej bez talentu, ale z wielką pasją, dążącą do spełniania marzeń. Nie tak dawno w kinach pojawił się film o "Boskiej Florence" - w roli głównej z Meryl Streep, natomiast na scenie teatralnej podczas Festiwalu spotkamy, m.in. Krystynę Jandę, Macieja Stuhra oraz Wiktora Zborowskiego.

1 lutego scena Teatru Śląskiego zaproponuje spektakl o niebanalnej  historii miłości dwóch kobiet do jednego mężczyzny pt. "Upadłe anioły", w którym wystąpią m.in. Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska.

Z początkiem lutego (pierwszy piątek miesiąca) na scenie Teatru Korez wystąpi Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski oraz Bartosz Opania w spektaklu "Pod niemieckimi łóżkami".

Nie zabraknie również spektaklu gospodarza Festiwalu, czyli niedawnej premiery Korezowej komedii pt. "Wiwisexia", kolejnej po "Koledze Mela Gibsona" sztuce Tomasza Jachimka.

Oczywiście podczas KKK nie może zabraknąć także wystaw towarzyszących, które można będzie podziwiać w obu teatrach. Zaraz po pierwszym spektaklu w Teatrze Śląskim, czyli 27 stycznia, odbędzie się wernisaż wystawy ANDRZEJ RYSUJE z udziałem autora Andrzeja Milewski. Natomiast w Galerii Teatru Korez jubileuszowa wystawa fotografii z okazji 10.lecia Katowickiego Karnawału Komedii – autorem wystawy 10/10 jest Jeremi Astaszow.

Program Katowickiego Karnawału Komedii 2017:

Teatr Śląski

27 stycznia (piątek), godz. 19:00

Słoneczni chłopcy

Teatr 6. piętro, Warszawa

Teatr Śląski

29 stycznia (niedziela), godz. 19:00

Herosi transformacji i miecz Chrobrego

Teatr Pożar w Burdelu, Warszawa

Teatr Śląski

30 stycznia (poniedziałek), godz. 19:00

Kowboj Parówka

Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

Teatr Śląski

31 stycznia (wtorek), godz. 19:00

Boska!

Teatr Polonia, Warszawa

Teatr Śląski

1 lutego (środa), godz. 17:00 i 20:00

Upadłe anioły

Och-Teatr, Warszawa

Teatr Śląski

5 lutego (niedziela), godz. 17:00 i 20:00

Godzinka spokoju

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa

 

Teatr Korez

28 stycznia (sobota), godz. 18:00

Edukacja Rity

Wrocławski Teatr Komedia, Wrocław

Teatr Korez

30 stycznia (poniedziałek), godz. 18:00

Tato

Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya Żeleńskiego, Kraków

Teatr Korez

31 stycznia (wtorek), godz. 18:00

Wiwisexia

Teatr Korez, Katowice

Teatr Korez

2 lutego (czwartek), godz. 18:00

Chamlet

Och-Teatr, Warszawa

Teatr Korez

3 lutego (piątek), godz. 18:00 i 20:30

Pod niemieckimi łóżkami

Eskander, Opole

Teatr Korez

5 lutego (niedziela), godz. 18:00 i 21:00

Hiszpańska Mucha

AB Production, Warszawa

Tagi: Katowice Katowicki Karnawał Komedii teatr Teatr Korez Teatr Śląski

PDF Print