języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Miejski w Gliwicach

Ulica Nowy Świat 55/57 44-100 Gliwice

Dojazd

'Dom Spokojnej Młodości' - premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach 22 stycznia 2017 r, godz. 19.00 zaprasza na premierę. "Dom Spokojnej Młodości" to spektakl dramatyczo - muzyczny, z bandem rockowym akompaniującym na żywo, w reżyserii Łukasza Czuja. 

Spektakl jest ironiczno-groteskową opowieścią o burzliwych zdarzeniach z początku lat 90. Przedstawienie jest pierwszą premierą Teatru Miejskiego w Gliwicach. Na scenie zobaczymy aktorów ze stałego zespołu artystycznego oraz wykonawców gościnnych.

"Dom Spokojnej Młodości" to teatralna podróż do Polski z początków kapitalizmu. Opowiada o naszych narodowych uniesieniach i klęskach. Zbiorowym bohaterem jest grupa młodych ludzi wkraczająca w dorosłe życie, konfrontująca swoje marzenia z wciąż zmieniającymi się realiami gospodarczymi i politycznymi. Stają oni w obliczu nowej, kapitalistycznej rzeczywistości, zadając sobie pytania o sens odzyskanej wolności.

Tłem ich historii są okoliczności związane z Gliwicami: powstanie słynnego targowiska „Balcerek” czy wizyta papieża w 1999 roku. Nie brakuje także nawiązań do wydarzeń, które poruszały masową wyobraźnię, takich jak słynna walka Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem czy protesty przeciw wejściu do Unii Europejskiej. Całość opowiedziana będzie w dynamicznym rytmie, z mocno rozbudowaną choreografią.

Kierunek podróży wyznaczy muzyka. Zabrzmią motywy znane z repertuaru rockowego (Kult, T Love, Proletaryat, Yugoton) i współczesne kompozycje Marcina Partyki. 

27 stycznia, piątek, godz. 19.00
28 stycznia, sobota, godz. 19.30
29 stycznia, niedziela, godz. 18.00 

 

Tagi: Gliwice premiera spektakle gliwice teatr Teatr Miejski w Gliwicach

PDF Print