języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kino Amok - Scena Bajka w Gliwicach

Ulica Dolnych Wałów 3 44-100 Gliwice

Dojazd

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza na scenie Bajka w Gliwicach

4 lutego 2017 r. na scenie Bajka gliwickiego Kina AMOK wystąpi Zespół Muzyki Salonowej Eleganza.

Zespół powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym,  lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach. Koncert premierowy zespołu odbył się 4 września 2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

W programie zespołu znajdą się same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras,  Matos  Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby.

Podczas „Wiedeńskiego koncertu karnawałowego” 4 lutego na Scenie Bajka zespół zaprezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

W ten sposób Eleganza tworzy nową tradycję koncertów zespołu w Gliwicach i regionie oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Tagi: Gliwice Kino AMOK koncert Scena Bajka Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

PDF Print