języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

Zofia Szota ‘Struny Światła’ - wernisaż wystawy w Galerii Engram

Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów zaprasza 23 lutego w godzinach 18.00 – 19.00 do Galerii Engram na wernisaż wystawy ‘Struny Światła’ Zofii Szoty.

Miniaturowe akwarele Zofii Szoty powstają z wewnętrznej konieczności, z próby nawiązania innego, bardziej intymnego kontaktu z otoczeniem. Malarstwo jest dla autorki odpoczynkiem i refleksją, formą odreagowania na rzeczywistość, próbą „ucieczki” w stronę piękna.
Zainteresowania autorki skupiają się przede wszystkim wokół problemów światła i barwy w obrazie, poszukując harmonii, nastroju i melancholii.

Zofia Szota urodziła się w Sosnowcu, od wielu lat mieszka i pracuje w Katowicach. Ukończyła studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Podyplomowe Studia Muzealne (historia sztuki) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ponad dwadzieścia lat pracuje w Muzeum Historii Katowic, obecnie na stanowisku st. kustosza Działu Fotografii, gdzie prowadzi Pracownię Fotografii Artystycznej. Jest autorką wielu wystaw i publikacji powstałych w zakresie opracowywanych tematów, zarówno w oparciu o materiały archiwalne jak i prace współczesnych artystów fotografików. Malować zaczęła pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. W swoich poszukiwaniach twórczych stosowała różne techniki: akwarelę, pastel, olej oraz temperę (ikony). Jednak najbardziej ulubioną przez artystkę była i nadal pozostaje akwarela, technika dająca duże możliwości malarskich eksperymentów, lekka i delikatna w wyrazie.

Kurator wystawy: Katarzyna Łata-Wrona
Wystawę można oglądać do 26.03.2017r.

Tagi: Galeria Engram wernisaż wystawy wystawy Katowice

PDF Print