języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Ulica 3 Maja 91a 41-800 Zabrze

Dojazd

Konkurs fotograficzny 'Kreatywne Zabrze – Industrialnie'

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu po raz dziewiąty zaprasza pasjonatów fotografii jak i przestrzeni miejskich do udziału w konkursie fotograficznym „Kreatywne Zabrze”.

Tegoroczna edycja konkursu za temat przewodni przyjęła hasło „Industrialnie”.  Temat ten jest szczególnie bliski mieszkańcom Śląska, gdyż nawiązuje do przestrzeni wokół której mieszkają. Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz  Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta: rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami społecznymi. Zadaniem konkursu jest także propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego  z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Poprzez  aktywne współtworzenie kultury lokalnej organizatorzy konkursu pragną inspirować młodszych uczestników konkursu do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć wszystkim mieszkańcom możliwość prezentacji własnej twórczości na forum miejskim. Konkurs skierowany jest zarówno do młodzieży jak i osób dorosłych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, zamieszczenie pracy w katalogu pokonkursowym oraz wystawa prac w Galerii MOK.

Jak co roku, Organizatorzy liczą na pomysł i kreatywność uczestników w ukazywaniu nieco innego, niezwykłego oblicza miasta Zabrze, ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs trwa do 15 maja 2017 roku (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, w dniu 14 czerwca 2017 o godzinie 17.00.

Szczegółowe informacje o konkursie – www.kreatywnezabrze.mok.art.pl

Tagi: fotografia konkurs fotograficzny Kreatywne Zabrze Miejski Ośrodek Kultury Zabrze

PDF Print