języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Handlowe Agora w Bytomiu

Ulica plac Tadeusza Kościuszki 41-902 Bytom

Dojazd

Nowe atrakcje w Klubie Odkrywców w Agorze Bytom

Tajemniczy sygnał, którego nie słyszą dorośli, eksperyment z „gumowymi kośćmi”, a także skaczące pajacyki i pachnące obrazy. Marcowy Klub Odkrywców w Agorze Bytom obfitować będzie w wiele atrakcji dla dzieci. Pierwsze spotkanie już 4 marca 2017 r. o godzinie 12.00.

Uczestnicy poznają świat zmysłów. Dowiedzą się czy wzrok można oszukiwać, a także jak zlokalizować dźwięk przez „zajęcze uszy”. Ciekawą atrakcją będzie tajemniczy sygnał, którego nie usłyszą dorośli.

Tydzień później (11 marca) mali odkrywcy wezmą udział w eksperymencie "gumowe kości" - sprawdzą, co jest lepsze - szklanka mleka czy coli. Poza tym użyją jajek, by zbadać wpływ alkoholu na organizm oraz sprawdzą, w jakim soku można znaleźć najwięcej witaminy C.

Podczas trzeciego marcowego Klubu Odkrywców (18 marca) w nietypowych rolach wystąpią balony i bańki mydlane. Uczestnicy eksperymentów zbudują balonowe rakiety, wezmą udział w emocjonujących eksplozjach, a także nietypowym chemicznym dmuchaniu.

Ostatni marcowy Klub Odkrywców (25 marca) przybierze wiosenne oblicze. Uczestnicy dowiedzą się, jak sadzić kwiaty, zioła, rośliny, a także jak o nie dbać. Na koniec każde dziecko zabierze do domu samodzielnie zasadzoną roślinką.

Każdemu spotkaniu w ramach Klubu Odkrywców towarzyszyć będą warsztaty artystyczne (o godz. 12.00, 14.00 i 16.00). Mali odkrywcy stworzą skaczące pajacyki, kolorowe i pachnące obrazy z przypraw, barwne witraże, a także wiosenne bukiety kwiatów z papieru i bibuły.

Bezpłatne zajęcia w ramach Klubu Odkrywców odbywają się na Bajtel Placu – kreatywnej sali zabaw dla dzieci. Oprócz zajęć na najmłodszych czekać będą tutaj darmowe zabawy z animatorami (godz. 12.00-17.00).

Klub Odkrywców Agory Bytom to miejsce, w którym realizuje się ideę nauki przez zabawę. W specjalnych strefach aktywności dzieci biorą udział w bezpłatnych eksperymentach i warsztatach plastycznych. Dzięki temu mogą sprawdzić, czy bliżej im do nauk ścisłych, czy sztuki. 

Klub Odkrywców w Agorze Bytom

sobota: 4, 11, 18, 25 marca 2017 r.
Strefa eksperymentów – godz. 13.00 i 15.00
Strefa artystyczna – godz. 12.00, 14.00, 16.00
Strefa zabaw – godz. 12.00-17.00

Wstęp wolny.


Tagi: bezpłatne warsztaty dla dzieci Bytom Galeria Agora Bytom gry i zabawy dla dzieci Klub Odkrywców warsztaty

PDF Print