języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Katowice

Dojazd

Metropolitalne Święto Rodziny 2017

W tym roku przypada dziesiąte, jubileuszowe Metropolitalne Święto Rodziny, przyświecać mu będzie hasło „Rodzina źródłem miłości”. Tegoroczna edycja Święta rozpocznie się 20 maja a zakończy 4 czerwca 2017 r. 

W programie Metropolitalnego Święta Rodziny, jak co roku, znajdą się wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki rodzinne. Tak bogaty program jest możliwy dzięki zaangażowaniu w niego wielu instytucji, między innymi Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Samorządów wielu miast i gmin.

Świętowanie rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a zakończy "Marszami dla życia i rodziny" w kilkunastu miastach Górnego Śląska.

Szczegółowy program na stronie Organizatora oraz do pobrania

Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Manka-Szulik, prezydent Zabrza wraz ze śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

Tagi: Metropolia Silesia Metropolitalne Święto Rodziny

PDF Print