języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum w Gliwicach - Willa Caro

Ulica Dolnych Wałów 8a 44-100 Gliwice

Dojazd

Z płaczu Cię podniosę – spotkanie z Janem Strządałą w Willi Caro

21 marca 2017, o godz. 17.00 w Willi Caro w Gliwicach odbedzie się spotkanie z Janem Strządałą, poetą, prozaikiem, eseistą. Mowa będzie o jego najnowszym tomiku poezji Z płaczu Cię podniosę, w którym znajdują się wiersze z lat 2015 – 2016.

Poezja, która łączy etyczną bezkompromisowość z wielką wrażliwością zmysłową, której blisko do muzyki, słownej eufonii i nasyconej frazy, której nie bez powodu uwagę poświęciło tak wielu znakomitych krytyków i interpretatorów polskiej liryki współczesnej. „Pod delikatną tkanką tej poezji kryje się siła niezwykła, duchowa; siła przeciwstawiania się rozpaczy, nihilizmowi, katastrofizmowi, pesymizmowi. Przeciwstawiania się zwątpieniu i beznadziei trawiącym współczesny świat – temu wszystkiemu co w sposób zgoła niszczycielski wpływa na duchowość człowieka, ulegającego nawet podświadomie presji mrocznych tendencji….” – pisał o twórczości Jana Strządały Bohdan Pociej.

Jan Strządała, ur. w 1945 w Wiśle; poeta, prozaik, eseista. Studiował medycynę i filozofię. Podjął twórczość literacką utrzymując się z pracy zarobkowej w różnych zawodach. Członek założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w 1989 r., od 1993 prezes Oddziału Katowickiego SPP, od 1996 członek Zarządu Głównego SPP, 1999-2002 wiceprezes ZG Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Warszawie. Obecnie w kolejnej kadencji pełni funkcję prezesa Oddziału Katowickiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Debiutował jako poeta w 1969 r. w Warszawie tomikiem „Przegrany semestr” pod pseudonimem Jan Strehl.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Tagi: Muzeum w Gliwicach Willa Caro promocja książki spotkanie z poetą

PDF Print