języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Galeria Pusta w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Dojazd

Ania Lorenc ‘W stronę centrum’ – wernisaż w Galerii Pustej

Galeria Pusta w Katowicach zaprasza 7 kwietnia 2017 r. w godzinach 18.00 – 19.00 na wernisaż wystawy Anny Lorenc ‘W stronę centrum’.

Cykl fotografii "W stronę centrum" dokumentuje krajobraz zurbanizowany aglomeracji górnośląskiej, który jest środowiskiem życia człowieka i przestrzenią przez niego kształtowaną. Na cykl składają się obrazy pejzażu podlegającego współcześnie procesom radykalnych niekiedy przekształceń, postępującym zmianom urbanizacyjnym, silnie zaznaczającym się zmianom w estetyce architektonicznej, w skali budynków i skali infrastruktury dróg, pejzażu poddanego procesom degradacji i rewitalizacji.
Anna Lorenc
Absolwentka kierunku Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Fotografii prof. Waldemara Jamy oraz w Pracowni Projektowania Publikacji Multimedialnych dr. hab. Bogdana Króla, prof. ASP (prezentacja dodatkowa). Stypendystka Województwa Śląskiego (2002) i Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2007). W latach 2014–2016 prowadziła badania dotyczące strategii reprezentacji krajobrazu aglomeracji górnośląskiej w fotografii artystycznej (obejmujące okres od lat 70. XX w. do roku 2016). Interesują ją zagadnienia obrazowania krajobrazu zurbanizowanego i architektury w obszarze fotograficznego dokumentu subiektywnego oraz zagadnienia (artystyczne i techniczne) fotografii obiektów w ruchu. Od 2009 r. prowadzi zajęcia z Technik Fotografowania oraz Fotografii na kierunku Wzornictwo w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Termin wystawy: 7.04 - 23.04.2017
Kurator wystawy: Barbara Kubska

Tagi: Galeria Pusta wystawa fotograficzna wystawy Katowice

PDF Print