języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI
Kliknij aby objerzeć viedo.

Kinoteatr Rialto w Katowicach

Ulica św. Jana 24 40-012 Katowice

Adres e-mail

rezerwacja@rialto.katowice.pl

Nr telefonu

797334384

Dojazd

Kobiety Oblegają Kino - TONI ERDMANN

Kinoteatr Rialto zaprasza na kolejny seans w ramach popularnego cyklu Kobiety Oblegają Kino. Tym razem wyświetlony będzie najlepszy film europejski minionego roku - "Toni Erdmann" niemieckiej reżyserki, Maren Ade ("Wszyscy inni").

Seanse odbędą się 26 i 27 kwietnia 2017 r. i rozpoczną o godzinie 19:00.

Tytuł ten rozbił bank Europejskich Nagród Filmowych 2016 ("europejskich Oscarów"): najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka (Sandra Hüller), najlepszy aktor (Peter Simonischek). Wcześniej otrzymał prestiżową Nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Cannes. Był nominowany do Oscara 2017 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne...

Tagi: film Katowice Kinoteatr Rialto Kobiety Oblegają Kino KOK Toni Erdmann

PDF Print