języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach

Ulica Sokolska 2 40-084 Katowice

Dojazd

Stanisław Soyka Trio na Gali Lauru Studenckiego

26 kwietnia 2017 r. w Sali Koncertowej im. Karola Stryji Filharmonii Śląskiej w katowicach odbędzie się 10. Gala Lauru Studenckiego, podczas której wystąpi Stanisław Soyka Trio.

Idea Lauru Studenckiego narodziła się w 2007 roku z refleksji i dyskusji środowiska akademickiego o potrzebie i chęci podziękowania ludziom oraz instytucjom w szczególny sposób zaangażowanych w życie akademickie Śląska. Dzięki pozytywnemu odbiorowi z jakim spotkała się gala oraz współpracy z licznymi partnerami przedsięwzięcia, którego realizacji co roku podejmują się żacy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w tym roku Laur Studencki obchodzi jubileuszową 10 edycję. Aby podkreślić wyjątkowość uroczystości każdego roku gala zorganizowana jest w równie wyjątkowych miejscach naszego miasta, i tak też pierwsza edycja odbyła się w katowickim Kinoteatrze Rialto. W tym roku z kolei organizatorzy postanowili uhonorować laureatów w Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego, miejscu jak uważają „jednym z najbardziej wyjątkowych w Katowicach – magicznym i dostojnym”. Z okazji jubileuszowej edycji oraz zjawiskowości miejsca dla wszystkich uczestników gali przygotowano specjalny  koncert Stanisław Soyka Trio podczas, którego będzie można usłyszeć m.in. utwór: „Życie to krótki sen”, „Cud niepamięci”, „To twoja droga”, „Tolerancja”, „Tylko brać…” czy też  „The times they are a changing” Boba Dylana.

10. Gala Lauru Studenckiego rozpocznie się o godzinie 19.00 w Sali koncertowej  Filharmonii Śląskiej. Laureatom zostaną wręczone statuetki Kurosa – miniaturowej wersji pomnika studenta, przygotowanego wg projektu  prof.  Jerzego  Fobera  i  prof.  Andrzej  Szareka, umieszczonego w samym środku kampusu Uniwersytetu Śląskiego na ulicy Bankowej. Następnie zostaną wygłoszone krótkie, kilku minutowe przemówienia laureatów. Po części oficjalnej zapraszamy na koncert STANISŁAW SOYKA TRIO o godzinie 20.00.

W ramach Lauru Studenckiego dotychczas uhonorowano m.in.: JM Rektora UŚ prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia, dr Bartosza Kucię, red. Henryka Grzonkę, Jurka Owsiaka, Mariusza Kałamagę, Urząd Miasta Katowice, Capgemini Polska, Ultramarynę, Radio Katowice, CINiBA.

10. Gala Lauru Studenckiego godz. 19.00

Koncert Stanisław Soyka Trio godz. 20.00

W programie:  przeboje z repertuaru Stanisława Soyki

Bilety w cenie 45 zł

 

 

Tagi: Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego koncert w Filharmonii Śląskiej Stanisław Soyka

PDF Print