języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Ulica Francuska 12 40-015 Katowice

Dojazd

Pokaz Sztuki Mężczyzn – wystawa Piotra Szewczyka w Galerii Intymnej

Od 20 kwietnia 2017 r. można oglądać drugą odsłonę cyklu Pokaz Sztuki Mężczyzn, organizowanego przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej. W Galerii Intymnej wystawione będą prace Piotra Szewczyka, które będzie można oglądać do 2 czerwca.

Pokaz Sztuki Mężczyzn to cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystów działających na Śląsku. Planowane pokazy ujawnią wielość postaw twórczych, jak i różnorodność stosowanych technik. Cykl rozpoczął się od fotografii pokazanych w formie białych panoram na białych ścianach. Piotr Szewczyk zaprezentuje cykl prac na blachach, które – niczym klepsydry – są osobliwą księgą czasu. Trzecim pokaz to świat ilustracji książkowych, będących wariacjami na temat tajemnicy i światła. Cykl zakończy pokaz rzeźb stworzonych z wykorzystaniem drewna i książek.

Piotr Szewczyk – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artysta multimedialny, projektant, wykładowca. Mieszka i pracuje w Gliwicach. Aktywny na polu sztuki współczesnej (nowe media, rzeźba, instalacja, animacja komputerowa). Swoje prace prezentował w wielu krajach europejskich. Łączy działalność artystyczną z poszukiwaniami teoretycznymi w różnych dziedzinach sztuki i techniki. Tworzy m.in. obiekty powstające przez połączenie precyzyjnego planowania z nieprzewidywalnością. Wykorzystuje w nich stal rdzewioną, emalie jubilerskie, kamienie szlachetne. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków (okręg Gliwice – Zabrze).


Prezentowani artyści:

2.02–10.04.2017 r. – Jerzy Rupik
20.04–2.06.2017 r. – Piotr Szewczyk
8.06–29.09.2017 r. – Piotr Kowalczyk
5.10–22.12.2017 r. – Sławomir Brzoska

Kuratorką cyklu jest Ewa Kokot.

Tagi: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej Katowice Piotr Szewczyk Pokaz Sztuki Mężczyzn wystawa

PDF Print