języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Ulica Dojazd 29 41-902 Bytom

Dojazd

Ogólnopolskie warsztaty tańca CIAŁO/MEDIUM w Teatrze Rozbark

Teatr ROZBARK zaprasza już po raz kolejny na ogólnopolskie warsztaty CIAŁO/MEDIUM. Spotkanie  odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 r. Proponowany program warsztatów opiera się na  doświadczeniach artystycznych i edukacyjnych kierownika artystycznego Anny Piotrowskiej i tancerzy zespołu, tj. Angeliki Tomasiak, Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka, Szymona Dobosika i Alexeya Torgunakova.

Warsztaty skierowane są do tancerzy i ruchowców poszukujących i chcących rozwijać swój warsztat przede wszystkim w kierunku poznania ciała jako nieograniczonego źródła inspiracji, które staje się podstawowym narzędziem kreacji. Jakie możliwości medialne kryje ciało, czym jest cielesność i jak mogę się poprzez nią komunikować ze sobą i z przestrzenią.

CIAŁO/MEDIUM – taniec, ruch, gest, bezruch, przestrzeń. Ciało jako podmiot (subject) i jako przedmiot (object). Ciało jako tematyka utworu scenicznego, ciało jako przedmiot na scenie – dewastacje, modyfikacje). Istotą takiej pracy staje się obecność, świadomość, bycie sceniczne, energia, samostanowienie, determinacja, akceptacja i odrzucenie.

Najbliższe terminy warsztatów:
10-11 czerwca (sobota-niedziela).

P R O G R A M

sobota 20 maja 2017
9.00 – 10.00 – rejestracja uczestników
10.00 – 11.30 – taniec klasyczny z elementami współczesnego (studio B)
12.00 – 14.00 – taniec współczesny  (studio B)
14.30 – 16.30 – pilates & streching & relaks (studio B)

niedziela 21 maja 2017
10.00 – 11.30 – taniec klasyczny z elementami współczesnego (studio B)
12.00 – 13.30 – taniec współczesny (studio B)
14.00 – 15.30 – urban contemporary (studio B)

Koszt: 150 zł przedsprzedaż do 17 maja (włącznie), 190 zł cena regularna od 18 maja. Uczniowie szkoły baletowwej oraz studenci PWST 100 zł. 

Organizator zastrzega możliwość zmian w grafiku.

ANGELIKA TOMASIAK tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w roku 2004 uczęszczając na zajęcia do zespołu ludowego „KRAKOWIACY” prowadzonego przez Marię Osadzińską, w tym samym czasie poznawała technikę tańca współczesnego i technikę tańca klasycznego pod opieką Agnieszki Krajewskiej, uczęszczała również na zajęcia do Krakowskiego Teatru Tańca DF ucząc się od Katarzyny Skawińskiej. Związana z Teatrem Słowa i Tańca w Krakowie Jadwigi Klimkowicz - tam poznawała technikę aktorską i robiła projekty z aktorami Teatru Ludowego: Tadeuszem Łomnickim („Kobiety”, „Przygody Sindbada żeglarza”, „Płacz po Izoldzie - Gałczyński”) i Piotrem Piechą, z aktorkami Teatru Starego: Moniką Jakowczuk („Kubuś Puchatek”) i Urszulą Kiebzak oraz z Sławą Bednarczyk i Janem Bożyk (projekty o tematyce patriotycznej) Maciejem Ferlak i Markiem Pyś ( „Śluby Panieńskie”, „Damy i Huzary”). Z Claudią Jeschke rekonstruowała fragmenty „Popołudnia Fauna”, „Święta Wiosny”, „Don Juana”. Odbyła tygodniowe praktyki na warsztatach terapii przez ruch. Uczęszczała również na warsztaty do Jozefa Frucka (choreografia, kompozycja), Scotta Lyonsa i Wernera Brechta (BMC), Arieli Bursztyn (contact improvisation) oraz Louise Frankenhuis (technika Liomona). W 2013 r. zagrała w filmie taneczno-aktorskim "LOKATOR". W roku 2013/2014 pracowała nad spektaklem dyplomowym "TRANSDYPTYK" w reż. Anny Piotrowskiej oraz nad spektaklem Briana Michaelsa "JAK WAM SIE PODOBA". W roku 2014 otrzymała certyfikat ukończenia warsztatów musicalowych prowadzonych przez Ross Campbell i Johnathan Tweedie.

ARTUR BIEŃKOWSKI Doświadczenie taneczne zdobywał podczas wielu warsztatów w Polsce i za granicą m.in. w Izraelu, USA, Francji. W sezonie 2008/2009 związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni występując w całym repertuarze. W sezonie 2009/2010 związany z Teatrem w Radomiu i Art Project Ballet w Warszawie. Prezentował własne projekty podczas festiwali muzycznych jak np.: Opener w Gdyni czy Audioriver. Od sezonu 2010 związany z Polskim Teatrem Tańca biorąc udział w pełnym repertuarze i występując w spektaklach takich choreografów jak: Ohad Naharin, Jo Strongren, Ewa Wycichowska, Thierry Verger, Nadar Rosano. W sezonie 2015/2016 rozpoczął współpracę z Teatrem Rozbark w Bytomiu występując w choreografiach Anny Piotrowskiej, Ivgi&Greben. Od 2015 współpracuje także z Erezem Zoharem z Izraela. Regularnie uczestniczy w warsztatach GaGa (Yoshifumi Inao, Noa Zuk, Sharon Eyal, Erez Zohar, Bossmat Nussan, a także wielu innych).

ALEXEY TORGUNAKOV  (ROSJA) studiował w Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii i swoją karierę rozpoczął w Teatrze Bolszoj w Rosji. Później dołączył do zespołu tańca współczesnego Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu w Rosji. Alexey Torgunakov współpracował z takimi choreografami jak: Angelin Preljocaj, Tatiana Baganova, Ivgi & Greben, Anna Piotrowska, Aleksiej Rarmansky, Jiri Kylian, Roland Petit, Jurij Grigorowicz, Natalia Shirokova i in. W sezonie 2014-2015 rozpoczął pracę w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu  ROZBARK. Jest zwycięzcą konkursu "International Dance Competition Hellas" 2007 (Ateny, Grecja). W 2016 r. Alexey Torgunakov wraz z Olegiem Stepanovem został nominowany do Złotej Maski (Rosyjska Nagroda Teatralna) w kategorii choreografia za spektakl „All that I can be”.

ANNA PIOTROWSKA Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.). Stworzyła 90 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek,(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Juror Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2016). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpraca z reżyserami: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz. W 2013 r. zrealizowała spektakl dyplomowy dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: TRANSDYPTYK. W 2014 r. stworzyła przedstawienia dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy pt.: „Historia Brzydoty” i „i don’t wanna be a hrose” w ramach międzynarodowego projektu „Recording Fields”, którego premiera odbyła się w Düsseldorfie w tanzhaus nrw (realizacja na tancerzy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK). We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Produkcje zrealizowane przez Piotrowską w Teatrze Rozbark od 2014 r.: „Recording Fields”, „i don’t wanna be a horse”, „democratic body”, „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!”, „Zagubieni w skórze”, „umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam”, „czytANKI perFORMAtywne”. Anna Piotrowska w kwietniu 2016 r. otrzymała nagrodę teatralną województwa śląskiego „Złotą Maskę 2016” w kategorii „nagroda specjalna” za reżyserie i choreografie do spektakli Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark”.

Szczegółowe informacje: Biuro Obsługi Widza (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00), tel. 32 428 13 11, email: bow@teatrrozbark.pl

Kasa Teatru ROZBARK jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00.

 

Tagi: taniec Teatr Rozbark warsztaty taneczne

PDF Print