języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach

Ulica Sokolska 2 40-084 Katowice

Dojazd

Włodek Pawlik Trio w Filharmonii Śląskiej

Włodek Pawlik – pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za opromienioną podwójna platyną płytę Night In Calisia (pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu) ze swoim Trio pojawi się na estradzie Filharmonii Śląskiej w autorskim cyklu Ewy Urygi The meeting classic & jazz.

21 maja 2017, niedziela godz. 17.00    
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
The meeting classic & jazz

 

Włodek Pawlik Trio w składzie:
Włodek Pawlik – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Ewa Uryga – vocal, kierownictwo artystyczne

W programie: utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012) 

Magazyn „Who is Who at North Jazz Festival 1998” po koncercie jego Tria określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”, ale i bez takich porównań Włodek Pawlik to niezwykłe zjawisko polskiej muzyki. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończył też studia na wydziale jazzowym Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W dorobku ma 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzykę do baletu, operę, kantatę, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Cechuje jego twórczość wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się, wykorzystując różnorodne techniki komponowana. Jest mistrzem muzycznego collage’u .

Wśród wyjątkowych dokonań artystycznych Pawlika znajdują się m.in.: Misterium Stabat Mater na fortepian jazzowy i chór gregoriański oraz jazzowy projekt Włodek Pawlik Trio „Anhelli”, uhonorowany nagrodą TVP Kultura. Na zamówienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Włodek Pawlik skomponował suitę „Wolność” na chór, orkiestrę i trio jazzowe, która została wykonana 4 czerwca 2014 r. z okazji Święta Wolności na pl. Zamkowym w Warszawie w obecności wielu głów państw, w tym prezydenta USA Baracka Obamy. Bestsellerowy album CD i DVD „Włodek Pawlik Trio-America” miał swą premierę 24 maja 2015 w Filharmonii Narodowej.

Tagi: Filharmonia Śląska koncert jazzowy koncerty Katowice włodek pawlik trio

PDF Print