języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Ulica Francuska 12 40-015 Katowice

Adres e-mail

domoswiatowy@bs.katowice.pl

Nr telefonu

322554321

Dojazd

To, co niewidoczne. Noc Muzeów w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej

Artyści potrafią wychwycić i zarejestrować, odszukać i ukazać istniejące tuż obok nas rzeczywistości. Odwołują się do zjawisk nierzadko nam nieznanych, zaskakujących, a obecnych w najbliższym otoczeniu. Parę ulic dalej, w sąsiednim budynku, tuż za ścianą świat może tętnić ciekawym i niecodziennym pulsem. Noc Muzeów jest świetną okazją do takich odkryć.

Tej szczególnej Nocy, 20 maja 2017 r.  Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej proponuje spotkanie z żydowską społecznością Katowic, możliwe dzięki wieloletniemu projektowi fotograficznemu Arkadiusza Ławrywiańca, wystawę prac Piotra Szewczyka – unikalnych śladów i znaczeń na papierze – oraz poznanie tajemnic Gabinetu Alfreda Szklarskiego. 

Program:

godz. 18.00 Slajdowisko fotografii Arkadiusza Ławrywiańca z cyklu „Blisko nas”, ukazującego życie codzienne społeczności żydowskiej w Katowicach. Pokaz zakończy rozmowa z Arkadiuszem Ławrywiańcem, przeprowadzona przez innego fotografika – Grzegorza Senderowicza.

godz. 19.30 Oprowadzenie autorskie Piotra Szewczyka po wystawie w Galerii Intymnej. Artysta opowie o swoich doświadczeniach twórczych i stosowanych technikach. Na koniec Ewa Kokot porozmawia z nim o sztuce w płynnej rzeczywistości. 

godz. 21.00–22.00 Spotkania w Gabinecie Alfreda Szklarskiego – opowieści o nieznanych faktach z życia pisarza, pokaz wyjątkowych eksponatów, czytanie fragmentów jego książek (wejścia o godz. 21.00, 21.30 i 22.00).

Ważna uwaga dotycząca wycieczek i spotkania w Gabinecie Alfreda Szklarskiego: wejścia są limitowane – dla grup do 15 osób, istnieje możliwość wcześniejszego zapisu (tel. 32 25 54 321, e-mail: domoswiatowy@bs.katowice.pl).

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
ul. Francuska 12, 40-015 Katowice

Wydarzenie organizowane we współpracy z Muzeum Historii Katowic.

Tagi: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej Katowice Noc Muzeów Noc Muzeów 2017

PDF Print