języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kinoteatr Rialto w Katowicach

Ulica św. Jana 24 40-012 Katowice

Adres e-mail

promocja@rialto.katowice.pl

Nr telefonu

32 251-04-31

Dojazd

'Dziadek do orzechów' – retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj z Moskwy

Kinoteatr Rialto zaprasza 17 grudnia 2017 r. o godzinie 16:00 na retransmisję spektaklu baletowego „Dziadek do orzechów” z Teatru Bolszoj z Moskwy.

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów" okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

Obsada: Anna Nikulina, Denis Rodkin, Andriej Merkuriew, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

muzyka: Piotr Czajkowski
oryginalna choreografia: Jurij Grigorowicz

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 15 minut.

Bilety: 40 złotych (ulgowy), 50 złotych (normalny).

 

Tagi: balet Katowice Kinoteatr Rialto retransmisja taniec teatr Teatr Bolszoj

PDF Print