języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Galeria Rondo Sztuki w Katowicach

Aleja Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1 40-121 Katowice

Dojazd

Wystawa Sure shot w Rondzie Sztuki

3 sierpnia 2017 roku o godz. 20.00 w Rondzie Sztuki rozpocznie się wystawa "Sure shot" poświecona fotografii muzycznej autorstwa Joanny „Froty” Kurkowskiej i Michała Murawskiego. Wystawę mozna oglądać do 27 sierpnia 2017 r.

Joanna frota Kurkowska - zawód fotografa umiejętnie łączy z pracą new media managera. Jako fotoreporterka, przez 7 lat współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, T Mobile Music czy z portalem Trojmiasto.pl. Prywatnie pracuje tylko na aparatach analogowych, które pomogły jej na nowo pokochać fotografię. Notorycznie zgłębia popkulturę, zatapia się w muzyce czy fotografii i rysunku, starając się jednocześnie przenosić wiedzę dotyczącą tych dziedzin do swojej codziennej pracy. W wolnych chwilach prowadzi fotobloga blog.skullcatcher.com, pochłania książki i komiksy oraz gra na konsolach przenośnych.

Michał Murawski / ishootmusic.eu, warszawski fotograf koncertowy. W swojej karierze początkowo związany ze sceną klubową, obecnie fotografuje zarówno koncerty kameralne, jak i dokumentuje duże festiwale (OFF, Opener Festival, Nowa Muzyka, Melt, Lolapallooza, Red Bull Music Academy Weekender). Autor m.in. fotografii okładkowych płyty Zbigniewa Wodeckiego i Mitch and Mitch czy też zdjęć w booklecie specjalnej edycji płyty "Mamut" Fisz Emade Tworzywo - "Supermamut". Na koncertach odpoczywa od codziennej pracy... Bo po prostu lubi strzelać muzykę.

"Czas koncertów i festiwali to współczesne bachanalia. Lekarstwo na codzienność, a wiadomo „nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność” . Oderwanie od rzeczywistości za pomocą muzyki granej na żywo jest dla wielu nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale przechodzi w naturalny styl życia. Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski to stali bywalcy koncertów i festiwali. Obserwatorzy i jednocześnie uczestnicy przestrzeni, w której „Wszystko płynie w swoim rytmie. Wściekła muzyka nadaje rytm.
Wśród przyjaciół czas wolniej płynie” . Prace tej dwójki fotografówi to ilustracja tego, że „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. To życie wygląda tak dobrze na fotkach” . Dokumentacja odmiennego stanu świadomości, kiedy zaczynają działać endorfiny powstałe wskutek radości słuchania muzyki na żywo.

Wystawa jest imprezą towarzysząca OFF Festival 2017.

Tagi: fotografia Galeria ASP Rondo Sztuki Katowice OFF Festival Rondo Sztuki

PDF Print