języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Adres e-mail

galeriamm3@chck.pl

Dojazd

Wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej Joanny Teper - Spaces / Przestrzenie

Miejska Galeria sztuki MM zaprasza na wystawę rzeźby ceramicznej Joanny Teper: Spaces / Przestrzenie. Uroczyste otwarcie odbędzie się 4 września 2017 r. o 17.00. Wystawa potrwa do 25 września 2017 r. Wstęp wolny.

Joanna Teper zajmuje się ceramiką artystyczną, malarstwem i rysunkiem. W latach 1990-1995 odbyła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom artystka uzyskała z zakresu projektowania ceramiki pod kierunkiem prof. Ireny Lipskiej- Zworskiej w 1995 r. Od 1996 r. jest asystentem w Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych prof. Stanisława Szyby, którą samodzielnie prowadzi od 2006 r. W latach 2005-11 była adiunktem na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów ASP Wrocław, obecnie pracuje w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.

Joanna Teper wzięła udział w 62 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą i 7 indywidualnych. Jest finalistką 10 zagranicznych i 9 krajowych konkursów plastycznych.

"Tworząc swoje ceramiczne obiekty chciałabym dać ludziom możliwość odkrywania w nich ukrytych symboli. Moje inspiracje mają wiele źródeł: od najprostszych, takich jak natura, otaczające nas krajobrazy po bardziej skomplikowane jakimi są osoby, które spotykam, uczucia i myśli.

W moich najnowszych projektach artystycznych: "the Alternate Universes" i " Facebook" kontynuuję swoje poszukiwania relacji w przestrzeni, czasie. Proste geometryczne formy stają się pretekstem do zabawy z malowaną kreską linearnych motywów. Na płaszczyźnie i w przestrzeni rozgrywają się uniwersalne historie..." Joanna Teper

Tagi: Chorzów Joanna Teper Miejska Galeria Sztuki MM rzeźba wystawa

PDF Print