języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Ulica Dojazd 29 41-902 Bytom

Dojazd

8. MNT w rytmie disco – tylko w Rozbarku!

Podczas 8. Metropolitalnej Nocy Teatrów w Teatrze Rozbark będą królować gorące dyskotekowe rytmy. Do przebojów disco poruszają się postaci spektaklu „Fast Food Foot”, nieśmiertelne dyskotekowe hity ożywią też parkiet podczas nocnego Disco party. Wcześniej, gdyby ktoś nie czuł się pewnie w tym klimacie, będzie można wziąć lekcje tańca współczesnego – dla początkujących i zaawansowanych. 

Rozbark zaprasza 30 września 2017 r., start o 16.00.

Podczas 8. MNT Teatr Rozbark zaprezentuje też recital w konwencji dalekiej od disco. Będzie to recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Elżbiety Okupskiej, zaprezentowany w Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice. W ten sposób Noc Teatrów dotrze do najdalszych zakątków nowej metropolii. 

Szczegółowy program:

BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK
Bytom, ul. W. Kilara 29
teatrrozbark.pl

SPEKTAKL
22.00 - 23.00 „Fast Food Foot” – spektakl taneczny.

ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 17.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: S. Dobosik (poziom podstawowy);
17.00 - 18.00 - „White house” – premiera projektu niezależnych artystów śląskich;
18.00 - 19.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: A. Bieńkowski (poziom średniozaawansowany);
19.30 – 21.30 – Gorąca noc w rytmie disco – projekcja kultowego filmu;
23.00 - 01.00 – „Disco party” – impreza taneczna z muzyką disco.

Rezerwacje na wszystkie wydarzenia w siedzibie Teatru ROZBARK ; bow@teatrrozbark.pl
tel. (32) 428 13 11.

POZA SIEDZIBĄ

Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, ul. Zwycięstwa 17
16.00 – 17.00 – recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Elżbiety Okupskiej; 
Bilety w cenie promocyjnej: 5 zł.

Nastrojowy recital z największymi przebojami francuskiej pieśniarki w nowych aranżacjach i fenomenalnym wykonaniu Elżbiety Okupskiej, która za rolę Edith Piaf otrzymała Złotą Maskę 2015. W trakcie recitalu usłyszymy takie tytuły jak: „Milord”, „Nie żałuję”, „Hymn o miłości” czy „La vie en rose”. Wszystkie piosenki pochodzą ze spektaklu „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf”, w reżyserii Waldemara Patlewicza.

Rezerwacja i zakup biletów na recital w BiOK: tel.: 32 285 72 93, e-mail: osbik@vp.pl 

„Fast Food Foot” – spektakl
Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Wyjściową tworzonego spektaklu jest swobodna struktura TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru. Ruch sprowadzony jest do rodzaju „choreografii w drodze” z towarzyszącym nieustannie rytmem disco. Konwencja ta to nie tylko zbiór cytatów z kultury masowej. „Disco koncept” zawiera w sobie dążenie do budowania szczególnej atmosfery „bycia w stanie disco” i próbę zidentyfikowania „disco body”, jego nonszalancji i ekscytacji. Wykorzystane dyskotekowe hity niosą nieco dalej w świat wyobraźni, pozostawiając często jedynie muzyczny ślad. Nie będzie więc jednej opowieści, lecz w zamian dużo ekstrawagancji, ekscentryzmu i ekscytacji. To energia zawarta w disco będzie dyktować założenia choreografii. Nawet przy minimalnym ruchu, ważne jest ostatecznie to, by pozostać w transowym stanie disco… Koszt: 15 zł

Tagi: 8. Metropolitalna Noc Teatrów metropolitalna noc teatrów spektakl taneczny taniec Teatr Rozbark warsztaty tańca

PDF Print