języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Siemianowickie Centrum Kultury Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich

Ulica 27 stycznia 3 41-100 Siemianowice Śląskie

Dojazd

Tournée koncertowe {oh!} Orkiestry Historycznej z okazji 500-lecia Reformacji

{oh!} Orkiestra Historyczna zaprasza na Tournée koncertowe z okazji 500-lecia Reformacji, które odbędzie się w dniach od 09 do 15.09.2017 roku.

Plan Tournee

12.09.2017 o godz. 18:30  w Gliwicach w Ruinach Teatru Victoria 
14.09.2017 o godz. 19.00 w Katowicach, w siedzibie Radia Katowice, ul. Ligonia 29 
15.09.2017 o godz. 18.00 w Siemianowicach Śląskich, Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. NSPJ

Wystąpią: Michaela Kušteková – sopran, Martyna Pastuszka – skrzypce, koncertmistrz, Violetta Szopa-Tomczyk – skrzypce

{oh!} Orkiestra Historyczna wraca z wakacji, zapraszając miłośników muzyki dawnej na aż sześć koncertów upamiętniających 500-lecie Reformacji. W pierwszej połowie września zespół wyrusza w tournée koncertowe po Dolnym i Górnym Śląsku, a także Czechach – {oh!} zagra na koncercie finałowym Jaworskich Koncertów Pokoju w Kościele Pokoju w Jaworze, wykona dwa koncerty w ramach odbywającego się w Czechach prestiżowego Festiwalu im. Św. Wacława, upamiętni także 90-lecie powstania Radia Katowice oraz zainauguruje jubileuszową, dziesiątą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej w Gliwicach All’improvviso. Tournee zakończy koncert w Kościele Ewangelickim w Siemianowicach Śląskich.

W wykonaniu {oh!}, obok doskonale znanych słuchaczom koncertów skrzypcowych Jana Sebastiana Bacha, zabrzmią rzadziej wykonywane kantaty reformacyjne Georga Philippa Telemanna, którego 250. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

W roli solistki usłyszymy znakomitą słowacką sopranistkę Michaelę Kuštekovą. Nie będzie to jej pierwsze spotkanie z zespołem – {oh!} Orkiestra Historyczna wspólnie z artystką realizowała dwa tournée operowe, wystawiając operę „Arminio“ J.A. Hassego oraz  „Didone abbandonata” D. Sarriego. Michaela Kustekova jest laureatką licznych międzynarodowych konkursów wokalnych, a do tej pory zobaczyć można ją było na deskach wielu europejskich teatrów operowych (m.in. w Pradze czy Lyonie). Młoda śpiewaczka z powodzeniem wykonuje repertuar od epoki baroku aż po współczesność.

Partie solowe w koncertach skrzypcowych J. S. Bacha wykonają Martyna Pastuszka i Violetta Szopa-Tomczyk. Koncertmistrzynię Orkiestry usłyszymy w Koncercie a-moll, natomiast obie solistki wspólnie wykonają ponadczasowy „przebój“ muzyki J.S. Bacha – Koncert na dwoje skrzypiec d-moll

09.09.2017 Jawor
10.09.2017 Hlučín (CZ)
11.09.2017 Bystřice n. Olší (CZ)

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print