języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Adres e-mail

galeriamm3@chck.pl

Dojazd

XX Jesienna Wystawa Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków

Miejska Galeria Sztuki MM zaprasza 2 października 2017 r. o godzinie 17:00 na wernisaż XX Jesiennej Wystawy Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków.

Wystawę malarstwa, rzeźby, ceramiki i sztuki użytkowej będzie można oglądac do 30 października 2017 r.

"Z roku na rok potwierdza się teza, że Stowarzyszenie Chorzowskich Artystów Plastyków jest ewenementem na skalę co najmniej krajową.  Stanowi mieszaninę temperamentów i osobowości nacechowanych silną indywidualnością i poczuciem ważkiej misji. Każdy z członków SChAP postrzega i odczuwa świat na swój sposób, a sumę osobistych doświadczeń i obserwacji uzewnętrznia we własnej twórczości – obrazach, rysunkach, grafice, rzeźbie, posługując się techniką mieszaną bądź własną.

Jedna z jesiennych wystaw SChAP nosiła tytuł „Razem i osobno”. Tak właśnie idą od lat – niby osobno, a jednak razem. A róznice nie działają na ich szkodę. Są atutem, który umiejętnie wykorzystują,. Doskonale się uzupełniając. Są jak części mozaiki, z których każda mogłaby funkcjonować oddzielnie, ale nie wie, że lepszy efekt przynosi obraz całości."

(Krzysztof Knas, fragment tekstu z albumu "15 lat Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków" wydanego w 2013 roku).

 

Tagi: Chorzów Miejska Galeria Sztuki MM sztuka sztuka współczesna wernisaż wystawa

PDF Print