języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert Mikromusic

Fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, a czasami również i muzyki ludowej – tak po krótce można opisać twórczość zespołu Mikromusic, który zagra w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood 12 października 2017 r. o 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Mikromusic – na ich debiutanckim albumie wydanym w 2006 r., pojawiło się wielu gości m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu (w 2012 r.) wydany został koncertowy album oraz DVD „Mikromusic w eterze”. Na początku 2013 r. pojawił się piąty krążek zespołu „Piękny koniec”, zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel „Takiego chłopaka” osiągnął ponad 11 mln wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic na swoim koncie ma również nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”.

Najnowsza płyta studyjna Mikromusic „Matka i Żony” ukazała się w październiku 2015 r. Płytę zapowiedział utwór „Krystyno”, we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 r. odbyła się premiera dwupłytowego albumu „W kwietniu” stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic. A już w październiku 2017 r. premiera nowej płyty „Tak mi się nie chce”.

Skład zespołu:
Natalia Grosiak – wokal
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa

Bilety w cenie: 20 złotych.

 

Tagi: Dąbrowa Górnicza koncert Mikromusic Pałac Kultury Zagłębia Zagłębiewood

PDF Print