języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert Julia Marcell Trio

Artystka, która swój międzynarodowy sukces zawdzięcza swojemu talentowi, odwadze i dobroci swoich internetowych fanów, którzy zafundowali jej 4 albumy – Julia Marcell zagra wraz ze swoim trio 13 października 2017 r. o godzinie 17:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Jej koncert z utworami z najnowszej płyty „Proxy” będzie muzycznym zwieńczeniem Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood.

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 r., „June” z roku 2011 – z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” z 2014 r. oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta "Proxy".

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka "Jak całkowicie zniknąć" oraz sztuk teatralnych "Kamienne niebo zamiast gwiazd" i "Kronos" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Skład trio:
Julia Marcell
Anna Prokopczuk
Gosia Dryjańska

Bilety: 20 złotych.

 

Tagi: Dąbrowa Górnicza Julia Marcell koncert Pałac Kultury Zagłębia Zagłębiewood

PDF Print