języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Plac Wolności 1 41-300 Dąbrowa Górnicza

Adres e-mail

olaf.otwinowski@palac.art.pl

Nr telefonu

32 733 88 28

Dojazd

'Belfer' - monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka w Pałacu Kultury Zagłębia

„Belfer”, znakomity monodram równie znakomitego aktora, Wojciecha Pszoniaka będzie można zobaczyć 20 października 2017 r. na deskach Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Sztuka w reżyserii Michała Kwiecińskiego będzie pierwszym spektaklem w jesiennym programie PKZ. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.

Sztuka „Belfer” autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu.

Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 r. W rolę tytułowego belfra wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak.

„Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej” – mówił Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Bilety w cenach: normalny 70złotych, ulgowy 63 złotych.

 

Tagi: Belfer Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury Zagłębia spektakl teatr Wojciech Pszoniak

PDF Print